Kutnohorští dorostenci doma nestačili na Mělník

18. listopad 2022, 14:11

Kutná Hora - V neděli 13. listopadu měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 5.kola středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška tým Házená Mělník.

Kutná Hora – Mělník 20:40 (8:22)

Jinak v letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově podzim-jaro a hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Mělník, vedoucí tým soutěže byl od úvodních minut nedělního utkání jasně lepší a vývoj skóre to jednoznačně potvrzoval – ve 2.minutě byl stav 0:3, v 15.minutě 4:8, ve 20.minutě 5:12, ve 25.minutě 6:17 a první poločas skončil vysokým vedením hostů v poměru 8:22.

Druhý poločas měl podobný průběh, hosté postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 20 branek. Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím hostujícího Mělníka v poměru 20:40.

Kutnohorský tým do utkání nastoupil bez nemocného Trlidy, nejlepšího střelce týmu, navíc v poslední minutě 1.poločasu obdržel za zcela zbytečný faul červenou kartu Pavlík a takto oslabený tým nemohl soupeři vůbec konkurovat.

Tým táhli svými brankami starší žáci KostrecHráčkem, to však bylo na soupeře přece jenom málo. Ale snaha se cení a mladý tým, složený z poloviny ze starších žáků zaslouží za ní určitě uznání.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka?
Do zápasu jsme nastoupili opět v oslabené sestavě, což se po vyloučení na konci 1.poločasu ještě zhoršilo. Zápas byl aspoň dobrou prověrkou starších žáků na nadcházející kvalifikaci o Žákovskou ligu. Máme před sebou ještě poslední zápas proti Kolínu a tam se pokusíme uspět.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 8, Hráček 6, Pícha 4, Pektor O. 1, Šklíba 1, Kamenář, Pavlík, Pelikán M. a Pelikán T. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 4, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák st. - Šnajdrová, DIVÁCI: 20.

Další utkání 5.kola: Děčín – Kolín 37:38, Bělá - Příbram 31:42.

Poslední podzimní utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 11. prosince, kdy přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 14:00 hodin v sousedském derby tým HC Kolín.