Kutnohorští házenkáři jdou v poháru dál, v prvním kole vyhráli na hřišti HC Čambavamba

10. září 2021, 05:34

Chýně - Poslední srpnovou neděli zahájil tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovskou sezonu 2021 - 2022 utkáním prvního kola Českého poháru, ke kterému nastoupil na palubovce soupeře z Přeboru Prahy – týmu HC Čambavamba. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Chýni nedaleko Hostivic:

HC ČAMBAVAMBA - SPARTA Kutná Hora 17:31 (6:14)

SPARTA nastoupila k soutěžnímu utkání po dlouhé přestávce, naposledy se na palubovce představila v říjnu loňského roku. A po třítýdenní přípravě to bylo na výkonu někdy znát. Poměrně dost nepřesností a nepřipravená střelba byla důvodem toho, že domácí drželi v úvodu utkání sympaticky krok. Ještě v 8.minutě vedli 3:2 a v polovině prvního dějství byl stav pouze 4:6. Ovšem s přibývajícím časem se rozdíl ve výkonnosti přece jenom zvyšoval, hráči SPARTY se prosazovali častěji a do poločasu si vytvořili bezpečné – osmibrankové vedení. Stav byl po prvních třiceti minutách 6:14.

Začátek 2.poločasu se podobal tomu prvnímu a ještě ve 41.minutě byl rozdíl stále osmibrankový, skóre se posunulo na 11:19. A opět s přibývajícím časem SPARTA postupně ale jistě zvyšovala své vedení, které do 54.minuty narostlo na rozdíl 15ti branek, stav byl 13:28. V závěru již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a SPARTA tak dovedla utkání s přehledem do vítězného konce. To skončilo výsledkem 17:31 a to znamená zasloužený postup kutnohorského týmu do 2.kola ČP.

Kutnohorský tým mužů tedy vstoupil do nové sezóny úspěšným pohárovým výsledkem, je ale rozhodně co zlepšovat. V sestavě chybělo z nejrůznějších důvodů poměrně dost hráčů základního kádru, někteří přítomní proto museli hrát na pozicích, která není jejich silnou stránkou. A proto také bylo k vidění poměrně dost nepřesností, zahozených šancí i technických chyb. Na druhou stranu, byl to přece jenom první herní test před nadcházející druholigovou sezónou, do ní chybí ještě 3 týdny a je tedy na čem pracovat.

První 1.poločas utkání odchytal Libor Šimáně / hostuje z HC Kolín /, který si připsal 5 zákroků a měl velmi dobrou úspěšnost 45,5%. 2.poločas odchytal Robert Filip, který si připsal 10 zákroků a měl výbornou úspěšnost 52,6%. Krom jiného domácím chytil 3 sedmičky a připsal si hned 7 asistencí při brankách z rychlých protiútoků. V útoku se nejvíce prosazoval třetí brankář Jarda Valeš, který při nedostatku hráčů tentokrát nastoupil v poli, kde měl 100% střelbu  6-6. Prosazoval se převážně z trháků. Výrazněji se dařilo také dvojici Dan Jeníček /7-6/ a Jirka Červený /7-5/. A do střelecké listiny se zapsali i všichni ostatní – Tomáš Hájek /3-2/, Denis Polívka /3-2/, Honza Falge /4-2/, debutující starší dorostenec v dospělé kategorii Filip Novák /4-2/, nováček z Chrudimi Honza Budiš /6-2/ a hrající trenér Vít Šnajdr /2-1/. Smutný konec svého prvního utkání v dresu SPARTY prožil hostující Honza Budiš, který se 4 minuty před koncem při zakončení a přistrčení domácího hráče dost ošklivě poranil v oblasti žeber o koleno dalšího domácího hráče a byl odvezen záchrankou do motolské nemocnice. Tam se naštěstí potvrdilo pouze těžké naražení a Honza by měl být do 3 týdnů fit. Tak přejeme brzské uzdravení a příjemnější zážitky v týmu SPARTY. A ještě několik statistik - 1 střela skončila v blocích domácí obrany, 1 na tyči,  4 mířily vedle a 8 jich pochytali domácí brankáři. Celkově měl kutnohorský tým velmi dobrou úspěšnost střelby 66,7%. Jinak si hráči SPARTY v celém utkání připsali 8 získaných míčům a k tomu 13 ztrát.

Jak již bylo výše uvedeno, domácí brankáři si připsali celkem 8 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Pecka, autor 5 branek. Tým podal celkem sympatický snaživý výkon / až na zbytečný faul v závěru /, jeho kádr ovšem tvoří starší hráči, kteří již na rychlou běhavou házenou nestačí. A proto takový rozdíl.

A ještě fakta z nedělního pohárového utkání.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Filip /br/, Šimáně /br/, - Jeníček 6, Valeš 6, Červený 5, Budiš 2, Falge 2, Hájek 2, Novák 2  Polívka D. 2 a Šnajdr 1 / hrající trenér /.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 3, VYLOUČENÍ: 1 – 3, ČERVENÉ KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Řeháček Marek – Ransdorf Jakub, DIVÁCI: 10.

A jak hodnotil nedělní pohárové utkání trenér Vít Šnajdr?

První kolo Českého poháru se nám výsledkově určitě povedlo a znamená postup do dalšího kola. S postupem jsem spokojen, ale soupeř nás určitě příliš neprověřil a předvedená hra rozhodně nebyla na vysoké úrovni. Všichni hráči, kteří nastoupili, odehráli solidní standard, příjemné překvapení bylo vystoupení mladíků Valeše, Červeného a Nováka. V dobrém světle se ukázala i nová posila z Chrudimi Jan Budiš, který se ale bohužel v závěru zranil. Pozitivní byl i výkon brankářů. Jak na tom opravdu jsme, nám ukáže až druhé kolo a snad bude k dispozici již více hráčů.

Ve 2.kole Českého poháru čeká kutnohorský tým nepoměrně silnější soupeř a to účastník jihomoravské 2.ligy - SOKOL Velké Meziříčí, který si v 1.kole doma poradil bez větších problémů s druholigovou JISKROU Havlíčkův Brod po vítězství 39:29. Utkání 2.kola je na programu v sobotu 11. září od 17:00 hodin v městské sportovní hale ve Velkém Meziříčí.