Kutnohorští házenkáři nepovedenou sezonu uzavřeli prohrou v Třeboni

12. květen 2023, 00:28

Třeboň - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu 6. května mistrovské utkání posledního, 22. kola 2. ligy JV Čechy 2022-2023, ve kterém nastoupil ve sportovní hale předního týmu soutěže – Jiskry Třeboň.

Třeboň - Kutná Hora 26:19 (14:7)

Domácí byli před závěrečným kolem v průběžné tabulce na 2.místě se ziskem 31 bodů / bilance: 19 – 14-3-2 /, zatímco SPARTA až na posledním 11.místě s pouhými 7 body / bilance: 19 – 3-1-15 /. V podzimním vzájemném utkání SPARTA doma prohrála s Jiskrou vysoko 18:31, když v poločase vedli hosté již 7:15. A do sobotní odvety nastupovali třebonští ve své domovské hale v roli jednoznačného favorita.

SPARTA odjela k poslednímu utkání sezóny v silně oslabené a prořídlé sestavě se 6 hráči do pole a 2 brankáři a tak mladší z nich Valeš vypomáhal tentokrát v poli, aby byl alespoň 1 hráč na střídání. Na výkonu to však překvapivě, hlavně v úvodu utkání, příliš znát nebylo. Domácí sice rychle vedli 2:0, v polovině 5.minuty bylo vyrovnáno 2:2. A po vedení domácích 3:2 SPARTA dokonce otočila do 10.minuty vedení ve svůj prospěch, stav byl 3:4. V dalším průběhu prvního dějství ale domácí získávali víc a víc převahu a to se odrazilo na vývoji skóre. Nejprve 5 brankami odskočili do 14.minuty na 8:4 a po snížení SPARTY na 8:6 další šňůrou 5 branek zvýšili  do 28.minuty dokonce na 13:6. A stejným rozdílem nakonec 1.poločas skončil, domácí odcházeli do kabin s vedením 14:7

Na začátku 2.poločasu domácí navýšili své vedení na osmibrankový rozdíl, ve 37.minutě byl stav již 16:8. SPARTA ale překvapivě neodpadla, naopak začala aktivní hrou postupně náskok domácích snižovat. Nejprve na 16:10, ve 45.minutě na 17:12 a ve 49.minutě dokonce na 18:14. A rozdíl 4 branek platil ještě v 52.minutě, kdy byl stav 20:16. V závěru se ale přece jenom projevila značná únava hráčů SPARTY, z nich většina odehrála celé utkání bez střídání a toho domácí využili k navýšení svého vedení na konečný rozdíl 7 branek / tedy stejného, jaký platil po 1.poločase /. V utkání tak zvítězili nad SPARTOU zaslouženě 26:19 a potvrdili roli jasného favorita.

SPARTA přes porážku nepodala špatný výkon a v oslabené sestavě byla domácím, hlavně v úvodu a téměř celý 2.poločas hodně vyrovnaným soupeřem. A i když na lepší výsledek v této sestavě asi neměla, přesto zaslouží všichni, kteří v sobotu v Třeboni nastoupili poděkování a pochvalu.

Celé utkání odchytal Šimáně, který si připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 29,7%. Hráči v poli podali solidní výkony a nikdo výrazně nepropadl. A všech sedm se dokázalo prosadit i brankově. Celkově měl kutnohorský tým střelbu 48-19, což je opět hodně nízká úspěšnost 39,6%. Celkem 4 střely skončily v blocích domácí obrany, 5 střel šlo vedle, 2 skončily na tyčích a 18 jich pochytali domácí brankáři. Obrana si tentokrát připsala 4 bloky a 12 získaných míčů, oproti tomu ztratil tým v útoku celkem 15 míčů. Z jednotlivců měl nejlepší procento úspěšnosti střelby Hovorka 10-8 a dále Polívka D. 2-1, Valeš 2-1, Kafka 9-3, Falge 7-2, Novák 13-3 a Fišera 5-1.

Dvojice brankářů Třeboně si tedy připsala celkem 18 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Podsclan, autor 8 branek, Pitoňák jich přidal 6, Kortan 5.

A co říci na závěr?

Kutnohorský tým mužů odehrál nepovedenou sezónu, ve které skončil v druholigové tabulce na posledním 11.místě. Ve většině utkání s týmy z druhé poloviny tabulky doplatil na mizernou produktivitu v útoku i časté chyby v obraně a to ho stálo několik důležitých bodů. No a s týmy z první poloviny tabulky většinou na lepší výsledky prostě neměl. Teď bude důležité, kdo bude sestupovat z vyšší soutěže, kdo naopak postupovat výš či kdo bude mít zájem do 2.ligy postoupit z nižších soutěží a jak se povede naplnit druholigové soutěže. Od toho všeho se bude odvíjet naše další účast či neúčast v této soutěži.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Hovorka 8, Kafka 3,Novák 3, Falge 2, Fišera 1, Polívka D. 1 a Valeš 1. Trenér: Fišera Ondřej.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 0 – 3/3, ROZHODČÍ: Podzimek – Vlk, DIVÁCI: 100.

Ostatní výsledky posledního 22.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ - LOKOMOTIVA Vršovice 36:26, LOKOMOTIVA České Budějovice - SOKOL Nové Veselí „B“ 21:31, SOKOL Úvaly - JISKRA Havlíčkův Brod 29:22, SK SLAVIA Praha - SOKOL Dolní Cerekev 35:30, 1.HC Pardubice měl volno.