Kutnohorští házenkáři oslavili padesátku, gratulovat přijela Dukla i bývalí extraligoví hráči

30. srpen 2010, 20:59
(aktualizováno: 30. srpen 2010, 20:59)

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora v sobotu oslavili padesáté výročí založení svého oddílu jak sportem, tak i na společenském večeru.

Oslavy "padesátého výročí" založení oddílu házené Sparty Kutná Hora byly oficiálně zahájeny v sobotu ve 13 hodin. 14. září tomu bude právě 50 let, co byl oddíl (tehdy pod názvem TJ Dynamo Kutná Hora) panem O. Milotou založen.

V sobotu od rána nebylo pro takovou velkou venkovní oslavu počasí příliš příznivé, přesto po obědě již nepršelo a to bylo to hlavní. Hřiště bylo sice většinou mokré, ale postupně osychalo a dalo se na něm v pohodě hrát. Několik desítek bývalých i současných hráčů, hráček i funkcionářů oddílu, jejich rodinných příslušníků, hostů a diváků (nakonec se jich v průběhu dne objevilo a vystřídalo okolo 150) mělo možnost po krátkém přivítání od vedení oddílu bavit se následujícím programem:

od 13.10 hodin

bylo k vidění vystoupení kutnohorské skupina mažoretek SCARLET, pod vedením Michaely Palečkové.

Od 13,30 hodin

bylo sehráno první sobotní přátelské utkání mezi Spartou Kutná Hora (účastníkem 2. ligy starších dorostenců), pod vedením trenéra Jiřího Hasaly a týmem HC Dukla Praha (účastník 1. ligy mladších dorostenců), vedeným legendou československé házené Jiřím Kotrčem. Přesto že výsledek nebyl až tak důležitý, přece jenom ho připomeneme – pražský tým prokázal své kvality a po poločasovém vedení 11:20 nakonec zvítězil o 12 branek v poměru 22:34.
Sestava a branky Sparty: Karlovský, Koriťák  - Kuře 6, Nádvorník 5, Bielický 4, D. Polívka 3, Falge 2, Brož 1, Petránek 1, Pícha, Stehlík a Suntych. Sestava a branky Dukly: Kopáč, Panenka - Jeníček 6, Jonáš 5, Husár 3, Línek 3, Bradáč 2, Charvát 2, Kuklík 2, Matějka 2, Pícha 2 (kutnohorský hráč odehrál za Duklu, kde bude v nové sezóně hostovat, druhý poločas), Pína 2, Sigut 2, Stárka 2 a Řeřábek 1.

Od 14,50 hodin

bylo k vidění ukázkové utkání minižáků a přípravky SPARTY v miniházené 4+1.

Od 15,15 hodin

nastoupili k přátelskému utkání bývalí hráči Sparty - staré gardy. V zelených dresech hrající "starší" podlehli červeným "mladším" o 4 branky v poměru 7:11 po poločasovém vedení 4:9. Všichni hráči – a to se jich tentokrát na hřišti vystřídalo 21 – zaslouží absolutorium a potlesk všech přítomných přihlížejících diváků byl zasloužený. Sestava a střelci branek – Starší: Malý Vladimír - Šimůnek Pavel 3, Polívka Karel 2, Podeszwa Pavel 1, Vaněk Jiří 1, Horák Václav, Kohout Jan, Kůrka Miroslav, Prchal Vladimír, Salák Alois a Šalátek Jiří. Mladší: Bohuněk Jiří - Vrbenský Ivo 3, Kareš Jiří 2, Choutka Petr 1, Kruliš Petr 1, Novák Miroslav 1, Novotný Milan 1, Ryšavý Stanislav 1, Polívka Petr 1 a Franc Libor.

Od 16,30 hodin

Slavnostní sportovní odpoledne vyvrcholilo posledním přátelským utkáním, kdy od 16,30 hodin nastoupil tým mužů Sparty Kutná Hora proti týmu Pražský náplavy (to je tým složený z bývalých extraligových hráčů nad 35 let). Zkušený hostující tým nám předvedl, že i v pozdějším věku se dá hrát rychlá a kombinační házená na kterou je radost se dívat. Po vysokém poločasovém vedení 12:23 nakonec v utkání jasně zvítězil 28:38. A zde jsou sestavy a střelci obou soupeřů – Sparta: Červenka - Hasala 8, Polívka ml. 3, Šalátek 3, Kůrka 2, Polívka st. 2,Rudolf 2, Salák J. 2, Sukdolák 2, Hájek 1, Horníček 1, Chmel 1, Thieme 1, Hovorka, Salák A., Šimůnek a Šnajdr. Náplavy: Kovář Michal (ve druhém poločase hrál v poli a dal 3 branky), Malý Vladimír (odchytal za hosty druhý poločas) - Půta Martin 12, Halčař Jiří 6, Stůj Karel 6, Kotrč Jiří 5, Farář Pavel 2, Farář Stanislav 2, Mařík Jan 1a Michajlík Daniel 1.

Těsně po skončení posledního utkání začalo vydatně pršet, takže sportovní odpoledne se nakonec docela vydařilo. K vidění byly velmi kvalitní výkony – hlavně hostujících týmů a nám nezbývá, než všem sobotním účinkujícím za předvedené výkony poděkovat.