Mladší dorostenci Sparty na favorita druhé ligy z Mostu nestačili

30. březen 2015, 22:11
(aktualizováno: 30. březen 2015, 22:11)

Most - Mladší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli sehráli utkání 18. kola 2.ligy MD-Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže, severočeského HK Baník Most.

Most - Kutná Hora 34:23 (19:17)

Domácí byli po 17. kole v průběžné tabulce soutěže jasně na prvním místě se ziskem 32 bodů za bilanci 16-0-1, Sparta byla na čtvrtém místě se ziskem 21 bodů za bilanci 10-1-5 (plus odložené utkání v Pardubicích k dobru). V podzimním vzájemném utkání Sparta doma s Mostem prohrála 22:28, když ještě v poločase byl stav nerozhodný 12:12.

Nedělní utkání bylo hlavně v prvním dějství poměrně vyrovnané a kutnohorský tým držel s vysokým favoritem dlouho krok. O tom ostatně svědčí vývoj skóre. V úvodu vedli domácí 1:0, 3:1, 5:3 a 6:5, poté hosté 6:7 a 7:8. V polovině prvního poločasu domácí odskočili na 11:8 a 2-3 brankový náskok si udržovali až do 24. minuty, kdy byl stav 16:13. V poslední pětiminutovce první půle hosté třikrát snížili na rozdíl branky jediné – postupně na 16:15, 17:16 a 18:17, v předposlední minutě upravili domácí na poločasových 19:17. Pro Spartu to byl prozatím celkem lichotivý výsledek.

Ovšem druhý poločas již měl úplně jiný průběh. Domácí zpřesnili a zrychlili hru a jejich náskok začal narůstat. Ve 40. minutě  byl stav 24:18, v 50. minutě 27:21 a na konci utkání svítil na ukazateli celkem jednoznačný výsledek 34:23. Domácí zvítězili v nedělním utkání zcela zaslouženě a potvrdili svou letošní suverenitu v soutěži.

Mladší dorostenci Sparty odehráli poměrně slušný první poločas, v tom druhém již na domácí neměli a celkem jednoznačně odešli poraženi. V průběžné druholigové tabulce klesli na 5. místo.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Špaček 9, Škalda 6, Procházka 4, Losinecký 3, Bandi 1, Horák, Jeníček a Klapka. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 5/3. Sedmičky: 6/4 - 2/1. Rozhodčí: Brejcha (Ústí n. L.) - Dlouhý (Lovosice). Diváků: 67.

Příští program:
O velikonočním víkendu mají republikové soutěže v házené přestávku. A tak až v sobotu 11. dubna přivítá tým mladších dorostenců Sparty Kutná Hora – tentokrát opravdu doma na Zimním stadionu v Čáslavské ulici v Kutné Hoře - od 13 hodin osmý tým průběžné tabulky – Liberec Handball.