Mladší dorostenci Sparty přivezli všechny body z České Lípy!

3. červen 2022, 05:23

Česká Lípa - V neděli 29. května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 7. jarního kola Středočeské ligy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale týmu Lokomotiva Česká Lípa.

LOKOMOTIVA Česká Lípa - SPARTA Kutná Hora   2 5 : 3 2   / 11 : 11 /

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Nedělní utkání v České Lípě bylo po dohodě obou oddílů odehráno jako náhrada za nesehrané utkání posledního podzimního kola, ke kterému tým SPARTY neodjel z důvodů nedostatečného počtu hráčů.

Začátek nedělního utkání byl hodně vyrovnaný, v 9.minutě byl stav vyrovnaný 3:3. O dvě minuty později přešli do vedení 5:3 domácí, následovala však 7 branková šňůra hostí, kteří do 21.minuty otočili na 5:10. Ale domácí v závěru prvního dějství zabojovali, nejprve snížili 3 brankami na 8:10 a po 11 brance hostí dalšími 3 brankami v řadě stanovili poločasový výsledek 11:11.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří rychle otočili na 11:13 a po snížení domácích na 12:13 čtyřbrankovou šňůrou v rozmezí 34.-37.minuty přešli do vedení 12:17. Ve 41.minutě sice domácí snížili na 15:18 a ve 43.minutě ještě na 16:20, další šňůra 3 branek hostí znamenala ve 46.minutě bezpečné vedení o 7 branek – 16:23. Ve zbývajících cca 14 minutách utkání již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a sedmibrankovým rozdílem nakonec utkání skončilo. Kutnohorský tým si domů odvezl oba body za zasloužené vítězství v poměru 25:32.

Trenér SPARTY Jan Falge tentokrát nemohl tým doplnit o hráče z týmu starších žáků / ti se podíleli na domácím školení trenérů / a tak mu vypomohli 3 hráči sousedského Kolína – Jech, Poulíček a Zahradník. A i díky této pomoci tým odvedl solidní výkon a zaslouženě v utkání zvítězil.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jan Falge?

V zápase jsme měli k dispozici pouze jednoho hráče na střídání. Fyzická kondice nám naštěstí není cizí, a tak hráči pěknou porci minut vydrželi. První poločas jsme hráli vytaženou obranu, kterou soupeř svým pohybem často až příliš snadno přehrával. V druhé půli došlo ke změně, obrana se zatáhla, hráči si více pomáhali a přidali i na důrazu. V bráně předvedl několik pěkných zákroků ( náskoky z šesti metrů, sedmimetrový hod) Damián Hudec. Ten nám vypomohl na poslední chvíli, když den před odjezdem se ze zápasu omluvil náš gólman, velmi nezodpovědné chování. V útoku nás na spojkách táhla trojce Pektor, Ishchenko a Poulíček. Pěkný a bojovný výkon předvedl i Pavlík a Pícha. Kdyby jsme v utkání nedělali zbytečné chyby a hráli více v klidu, tak by brankový rozdíl byl podstatně větší. To ale souvisí s tréninky, které nás trápí celý rok. Týmu přeji do posledního domácího utkání hodně štěstí!!

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/ - Poulíček 10, Ishchenko 8, Pektor P. 6, Pavlík 4, Pícha 2, Jech 1 a Zahradník 1. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 3/2 – 1/0, ROZHODČÍ: Novotný Vilém.

Poslední jarní mistrovské utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za týden doma, v neděli 5. června přivítá od 10:00 hodin na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým HÁZENÁ Mělník.

Bohužel dle poslední informace tým Mělníka v neděli do Kutné Hory pro nedostatek hráčů nedorazí!!!