Mladším dorostencům Sparty nešla obrana a také neproměňovali šance

10. březen 2016, 01:09

Pardubice - Mladší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli 6. března sehráli utkání 14. kola 2. ligy MD-Čechy 2015/2016, ke kterému nastoupili v pardubické nafukovací hale na Dukle proti místnímu týmu 1. HC Pardubice. Domácí tým byl před nedělním utkáním v tabulce pouze o místo před Spartou - na 5. místě se stejnou bilancí (7-0-6 i počtem bodů 14), ovšem s výrazně lepším skórem. V podzimním vzájemném utkání Spartu porazil o deset branek v poměru 25:35 a v nedělní odvetě byl v domácím prostředí rozhodně velkým favoritem.

Pardubice - Kutná Hora 39:30 (17:16)

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, v 5. minutě byl stav 3:3. V dalším průběhu již měli více navrch domácí, kteří v 10. minutě vedli 6:3, později 11:7 a v 18. minutě 12:8. Sparta ale zabojovala, do 20. minuty snížila na 12:11 a ve 24. minutě dokázala srovnat na 14:14. Poté domácí třemi brankami odskočili na 17:14, ale hosté dvěmi brankami upravili na poločasových 17:16.

Od začátku druhého poločasu domácí postupně navyšovali své vedení, nejprve na 18:16, 20:17 a ve 36. minutě na 23:18. A tří až pětibrankový náskok si udržovali i v dalším průběhu utkání, ve 41. minutě vedli 27:23. Poté hosté dvakrát snížili na rozdíl dvou branek - na 27:25 a 28:26, ve 47. minutě prohrávali 30:27 a ještě ve 49. minutě celkem přijatelným rozdílem 32:28. Ale posledních deset minut se jim vůbec nevydařilo a domácí postupně navýšili své vedení až na konečný rozdíl devět branek. V utkání tak zaslouženě pobrali oba body za vítězství 39:30.

Mladším dorostencům Sparty se v nedělním utkání příliš nedařilo v obraně a neproměňováním vyložených brankových příležitostí domácím k jejich vysokému vítězství hodně napomohli. A na lepší výsledek tentokrát nestačil ani střelecký výkon Michaela Procházky, který domácím nasázel 16 branek.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 16, Špaček 6, Losinecký 3, Dolejší 2, Červený 1, Choc 1, Jeníček 1, Horák, Šimon a Zatloukal. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 7/1. Sedmičky: 0 - 3/2. Rozhodčí: Dostál (Hradec Králové), Kříženecký (Praha). Diváků: 30.

A jak hodnotil nedělní utkání zastupující trenér Jiří Hájek?
Na utkání nastoupili mladší dorostenci bez zraněného Honzy Škaldy, což určitě vliv má. Nicméně před utkáním jsem hráčům připomínal, že základem je precizní obrana, upozorňoval jsem na komunikaci při bránění, na vzájemnou výpomoc v obraně, na pohyb celé obrany tak, aby prostor, kde je míč, byl zahuštěn. Bohužel moc z toho se nedařilo realizovat a když se k tomu připočte velké množství neproměněných tzv. „tutovek“  je výsledkem dosti výrazná prohra.

Příští program:
V neděli 13. března čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 15. kola 2.ligy MD-Čechy, ve kterém přivítá od 17 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou  tým Sokola Bělá pod Bezdězem.