Na hřišti lídra soutěže házenkáři Kutné Hory neuspěli

26. listopad 2021, 10:30

Nové Veselí - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo minulou sobotu mistrovské utkání 9. kola 2. ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil ve sportovní hale lídra soutěže, týmu TJ Sokol Nové Veselí B:

Nové Veselí B - Kutná Hora 39:19 (18:8)

Domácí letos v soutěži jasně dominují, po osmi odehraných kolech měli na svém kontě plný počet 16 bodů za 8 vítězství a vysoce aktivní skóre 250:200. To SPARTA měla na šestém místě vyrovnanou bilanci 4 domácích vítězství a 4 venkovních porážek. Do sobotního utkání nastupoval domácí Sokol v roli zcela jasného favorita.

A začátek utkání to také potvrzoval. Domácí byli herně výrazně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 5.minutě vedli 5:1, v 9.minutě 8:3, v 15.minutě 10:5 a v 18.minutě 12:6. SPARTA sice do 20.minuty snížila na 12:8 a měla ještě několik možností na další snížení, to se však nepodařilo. V závěrečných deseti minutách již nedokázala skórovat a šňůra šesti branek domácích znamenala jejich jasné poločasové vedení 18:8.

Také začátek 2.poločasu byl jednoznačně v režii domácích. Ti nejprve 4 brankami odskočili do 34.minuty na 22:8 a poté v rozmezí 35.-43.minuty 7 brankami v řadě zvýšili ze stavu 23:10 na 30:10. A tímto vysokým rozdílem také nakonec utkání skončilo. V závěrečné čtvrthodince již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a tak se skóre pouze posunulo na konečných 39:19. Domácí tak potvrdili roli jednoznačného favorita, byli ve všech herních činnostech lepší a zvítězili zcela zaslouženě.

SPARTA na nějaký úspěšný výsledek nemohla příliš pomýšlet již před začátkem utkání. Do toho totiž nastupovala v silně oslabené sestavě s jedním hráčem na střídání, mnozí museli hrát na postech, kde normálně nenastupují a navíc toho někteří v poslední době příliš nenatrénovali. A to se potom těžko konkuruje každému soupeři a takto kvalitnímu zvlášť. Přesto zaslouží „osm statečných“ za sobotní odehrané utkání poděkování a uznání.

Celé utkání odchytal dorostenec Valeš / potýkal se se zraněným kotníkem /, připsal si 6 zákroků a měl úspěšnost 13,3%. Nutno ovšem dodat, že 13 branek inkasoval z rychlých protiútoků a 6 z proskoků a tomu se příliš čelit nedalo. Tomu samozřejmě předcházela mnohdy nedůrazná obrana / pouhé 2 bloky a 9 zisků míčů /, nepříliš úspěšná střelba a hlavně množství technických chyb. Těch hráči SPARTY „spáchali“ celkem 20 a toho domácí dokázali náležitě využívat. Jinak ale hráči v poli zahráli povětšinou tak, jak se v této sestavě dalo očekávat. Celkovou střelbu měl tým 46 - 19 = slabá úspěšnost 41,3%. 5 střel skončilo v blocích domácí obrany, hned 9 šlo mimo, 2 skončily na tyčích a 11 jich pochytali domácí brankáři. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Šnajdr 1-1, Brož 7-4, Hovorka 19-9, Polívka 7-2, Budiš 8-2, Novákk 4-1 a pouze Veselý Š. se do zakončení nedostal.

Domácí potvrdili roli jasného favorita a zvítězili výrazným rozdílem zcela zaslouženě. Jejich brankáři si připsali 11 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Rubáč - 8 a Kršek T. - 6.

A jak hodnotil sobotní utkání – tentokrát asistent trenéra SPARTY Jiří Červenka:
Do zápasu jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě s pouhým 1 hráčem na střídání, což se proti velmi kvalitnímu domácímu týmu začalo projevovat na hřišti i na skóre hned od začátku utkání. Domácí nás převyšovali prakticky ve všech herních činnostech a po zásluze bez problémů zvítězili. Nyní se již musíme soustředit na příští zápas v Českých Budějovicích, kde bychom už měli být v podstatně lepší sestavě. Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům za nasazení a bojovnost, i když to tentokrát na zisk bodů nestačilo.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Hovorka 9,Brož 4, Budiš 2, Polívka D. 2, Novák 1,Šnajdr 1 a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Zich - Laštovička, DIVÁCI: 75.

Ostatní výsledky 9. kola:
HBC Strakonice „B“ - SOKOL Dolní Cerkev 35:26, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - 1.HC Pardubice 24:30, LOKO Vršovice - JISKRA Třeboň 36:33, SOKOL Úvaly – HK SLAVIA Praha 29:32, JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO České Budějovice 27:31.

Další program:

V 10.kole 2. ligy mužů JVČ zajíždí tým SPARTY Kutná Hora v sobotu 27.listopadu do Jižních Čech, kde nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu  TJ LOKOMOTIVA České Budějovice.