Na palubovce zkušeného soupeře házenkáři Sparty neuspěli

8. říjen 2021, 05:17

Praha - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná v sobotu sehráli mistrovské utkání 3. kola 2. ligy mužů JVČ, ke kterému nastoupil ve sportovní hale zkušeného soupeře, týmu HK Slavia Praha.

Poslední vzájemné utkání obou sobotních soupeřů bylo sehráno v prosinci 2019, tehdy SPARTA na SLAVII zvítězila 26:32. Na jaře 2020 a v sezoně 2020-2021 již na vzájemná utkání z důvodů pandemie vůbec nedošlo. Letošní druholigový ročník SLAVIA zahájila 2 porážkami, v 1.kole doma podlehla ve vršovickém derby Lokomotivě 29:34, ve 2.kole prohrála na palubovce Nového Veselí „B“ 30:22.

HK SLAVIA Praha - SPARTA Kutná Hora 31:27 (17:12)

SPARTA nezačala sobotní utkání špatně, nejprve 2x vyrovnala jednobrankové vedení domácích, v 6.minutě přešla do vedení 2:3 a v 8.minutě vedla o 2 branky - 3:5. Poté domácí 3 brankami přešli do vedení 6:5, v 11.minutě bylo vyrovnáno – 6:6. V dalším průběhu prvního dějství měli přece jenom více ze hry domácí, kteří si stále udržovali 1-2 brankový náskok, na konci 27.minuty byl stav 13:12. Závěrečné tři minuty ale SPARTA hrubě nezvládla, po zbytečných chybách umožnila domácím 4x skórovat a tak 1.poločas skončil vedením domácí SLAVIE o 5 branek v poměru 17:12.

Na začátku 2.poločasu se SPARTĚ dařilo a postupně snížila vedení domácích na rozdíl 2 branek, nejprve ve 36.minutě na 18:16, ve 42.minutě na 20:18. Ale s přibývajícím časem měli domácí opět navrch a postupně zvyšovali své vedení. Ve 44.minutě měli zpět náskok 5 branek, stav byl 23:18, v 51.minutě vedli 26:20 a v 53.minutě již dokonce o 7 branek – 28:21. SPARTA v závěru ještě zabojovala, dokázala však již jen snížit na konečný rozdíl 4 branek, když utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácí SLAVIE 31:27.

SPARTA nastoupila v sobotním venkovním utkání opět v neúplné sestavě a to se na hřišti zákonitě projevilo. Někteří hráči odehráli celé utkání bez střídání, chybělo tak větší nasazení, vázla i spolupráce a bylo k vidění i dost individuálních chyb v obraně i v útoku.

Valnou většinu utkání odchytal Filip, který si připsal 12 zákroků a měl úspěšnost rovných 30%. Cca 5 minut odchytal dorostenec Valeš, který ze 3 střel 3x inkasoval / část utkání hrál i v poli /. Celkově měl tým SPARTY střelbu 50 - 27 = úspěšnost 54%. 2 střely skončily v blocích domácí obrany, 5 střel šlo mimo, 2 skončily na tyčích a 14 jich pochytal domácí brankář. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Polívka D. 5-4, Červený 3-2, Pugliese 8-5, Jeníček 10-6, Pícha 10-6, Hovorka 5-2, Budiš 6-2, Hájek 1-0 a Valeš 2-0. Tým ztratil v útoku celkem 11 míčů, oproti tomu obrana si připsala 9 získaných míčů a nedokázala zablokovat jedinou střelu domácích.

Domácí zvítězili zaslouženě, jejich brankář si připsal 14 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Menšík 6, Jaroš 5 a Šmelhaus 4. Střelbu měli domácí v utkání vůbec úspěšnou, krom 12 zákroků našeho brankáře pouze 1 jejich střela šla do tyče a 1 vedle. Z rychlých protiútoků zaznamenali 8 branek a stejně tak z proskoků nedůraznou obranou. A to byla více než polovina jejich branek. A o to to měli brankáři SPARTY těžší.

Co dodat na závěr? SPARTA doplatila v sobotním utkání na množství absencí v sestavě a to se potom hodně těžko hraje proti jakémukoliv soupeři a takto zkušenému, jako byla pražská SLAVIA nevyjímaje. Tak uvidíme, v jaké sestavě kutnohorský tým nastoupí v neděli doma ve veledůležitém utkání proti JISKŘE Havlíčkův Brod. Od toho se bude určitě odvíjet konečný výsledek.
A ještě jedna zajímavost ze sobotního utkání, která se příliš nevidí, ani na jedné straně nepadla jediná žlutá karta a nebylo jediné vyloučení !!!

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Valeš /br/ - Jeníček 6, Pícha 6, Pugliese 5, Polívka D. 4, Budiš 2, Červený 2, Hovorka 2 a Hájek. Trenér: Filip Robert.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Kříženecký - Sovová, DIVÁCI: 10.

Ostatní výsledky 3. kola:
SOKOL Úvaly – LOKO Vršovice 38:27, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - HBC Strakonice 1921 „B“ 24:30, SOKOL Dolní Cerkev - LOKO České Budějovice 26:36, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Nové Veselí „B“ 24:34, 1.HC Pardubice – JISKRA Třeboň 27:29.

Další program:
Ve 4. kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 10.října od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým z Vysočiny -  JISKRU Havlíčkův Brod.