Pátý jarní turnaj odehráli starší žáci Sparty v Sedlčanech

28. květen 2022, 05:07

Sedlčany - V sobotu 21. května odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale GOA v Sedlčanech (pořadatel SPARTAK Příbram) dvě utkání v rámci mistrovského turnaje 5.jarního kola Středočeské ligy. Nejprve nastoupil od 9:00 hodin v dohrávce ze 6.3. proti SPARTAKU Příbram a poté od 11:30 hodin proti JISKŘE Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram.

Nyní na jaře se hraje opět turnajovým způsobem, v každém z 6 kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich odehraje každý tým 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 11 utkání.

Tým starších žáků SPARTY neodehrál v pátém jarním mistrovském turnaji špatná utkání, v tom prvním porazil pořadatelskou Příbram o 4 branky, když v poločase o branku vedl, v tom druhém sice podlehl o 4 branky Zruči nad Sázavou, i v tomto utkání měl v poločase k dobru náskok 1 branky. Ve druhém poločase se již projevila herní převaha soupeře. Spolehlivě zachytala dvojice Hudec - Niederle, střelecky se nejvíce prosazoval tradičně Kostrec, spolu s ním také Kamenář, Šklíba, Hráček, Pektor O. a Svobodová.

8 :   9

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br-1/, Niederle /br-2/ - Kostrec 11, Kamenář 6, Šklíba 6, Hráček 5, Pektor O. 5, Svobodová 5, Sušanka 2, Danielová, Loužil, Pelikán M. a Pelikán T. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

Další výsledky ze Sedlčan: Příbram - Mělník 20:28, Zruč - Mělník 27:26.

Další program:
V sobotu 28. května čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání v rámci 6.jarního mistrovského turnaje Středočeské ligy a to ve sportovní hale v Hostivicích, kde se nejprve utká s AŠ Mladá Boleslav a poté s LIONS Hostivice.