Starší žáci Sparty bojovali ve čtvrtém jarním turnaji v Hudlicích

6. květen 2022, 04:25

Kutná Hora - V neděli 1. května odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě utkání v rámci mistrovského turnaje 4.jarního kola Středočeské ligy, když se na venkovním hřišti v Hudlicích nejprve utkal s týmem SOKOL Úvaly „A“ a potom s domácím týmem SK Hudlice.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram.

Nyní na jaře se hraje opět turnajovým způsobem, v každém z 6 kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich se hraje systémem každý s každým s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 11 utkání.

Týmu starších žáků SPARTY se ve čtvrtém jarním mistrovském turnaji v Hudlicích výsledkově i herně dařilo střídavě, nejprve podlehl momentálně vedoucímu týmu průběžné tabulky – Úvalům „A“ o 6 branek, když stejný rozdíl byl již v poločase, ve druhém utkání porazil o 5 branek domácí Hudlice, když v poločase vedl o branku. Celkem spolehlivě zachytal Damián Hudec, brankově se nejvíce dařilo dvojici Jan Kostrec – Oliver Pektor, do střelecké listiny se však dokázalo zapsat i ostatních 8 hráčů, kteří v poli nastoupili.

5 :     6

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/ - Kostrec 9, Pektor O. 9, Kamenář 5, Svobodová 4, Hráček 2, Loužil 2, Sušanka 2, Hladiš 1, Pelikán M. 1 a Pelikán T. 1. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

Další výsledky: Úvaly A – Příbram 26:20, Úvaly A - Hudlice 25:14, Příbram – Hudlice 20:11.

Další program:
V sobotu 21. května čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání v rámci 5.jarního mistrovského turnaje Středočeské ligy a to ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatel Příbram /, kde se nejprve utká s JISKROU Zruč nad Sázavou a poté se SPARTAKEM Příbram.