Starší žáci Sparty odehráli pátý podzimní turnaj doma

11. listopad 2022, 03:24

Kutná Hora - V neděli 6. listopadu měl tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovský turnaj 5. podzimního kola středočeské ligy staršího žactva, ve kterém se v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici nejprve utkal v sousedském derby s HC Kolín a poté s pražským týmem Sokol Vršovice.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY si vedl i v pátém podzimním, tentokrát domácím mistrovském turnaji výborně a natáhl svou sérii na 10 vítězných utkání. V soutěži tedy doposud neztratil ani bod a vede průběžnou tabulku soutěže. Paráda !!!

V prvním nedělním utkání si bezpečně poradil se sousedským Kolínem, který porazil o 9 branek. V poločase sice vedl pouze o branku, v tom druhém soupeři jasně odskočil a tak v závěru dostala možnost ukázat svou výkonnost i celá lavička. Ve druhém utkání si potom porazil o 6 branek jediného zástupce Prahy v soutěži – Sokol Vršovice, když v poločase vedl dvoubrankovým rozdílem.

O branky se tentokrát dokázalo podělit výraznějším příspěvkem hnedle 6 hráčů – Kostrec, Hráček, Šklíba, Pektor, Čábelka a Kamenář, spolehlivé výkony, včetně obou brankářů Hudece a Chvojky však podali i všichni ostatní, kteří do dvou nedělních utkání zasáhli. A tak velká pochvala za výkony i výsledky patří celému kolektivu starších žáků SPARTY Kutná Hora.