Starší žáci začali podzimní házenkářskou sezonu prvním turnajem v Úvalech

15. září 2022, 05:53

Úvaly - V Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora zahájil v sobotu 10. září nový mistrovský ročník středočeské ligy staršího žactva 2022/2023 turnajem 1.kola, ve kterém ve sportovní hale v Úvalech postupně narazil na domácí Sokol Úvaly B a Spartak Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY zahájil novou mistrovskou sezonu velmi dobře, když v úvodním podzimním mistrovském turnaji zvítězil v obou utkáních. V tom prvním dokázal porazit domácí „B“ tým Sokola Úvaly o 5 branek, když v poločase ještě o 2 branky prohrával. Ve druhém utkání porazil bez větších problémů o 18 branek Spartak Příbram, když již v poločase vedl jasně o 11 branek. Střelecky se nejvíce prosazoval Kostrec, autor 19 branek, dařilo se také trojici Kamenář, Šklíba, Čábelka. Ale pochvalu za předvedené výkony si zaslouží i všichni ostatní, kteří v obou sobotních mistrovských utkáních nastoupili.