Středočeská liga starších žáků pokračovala turnajem v Hostivicích

3. červen 2022, 05:19

Hostivice - V sobotu 28. května měl tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora odehrát ve sportovní hale v Hostivicích dvě utkání v rámci mistrovského turnaje 6.jarního kola Středočeské ligy a to nejprve proti domácím LIONS Hostivice a poté proti AŠ Mladá Boleslav. Bohužel Mladá Boleslav na poslední chvíli svou účast pro nedostatek hráčů odřekla a tak kutnohorský tým odehrál pouze jediné utkání.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram.

Nyní na jaře se hraje opět turnajovým způsobem, v každém z 6 kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich odehraje každý tým 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 11 utkání.

Tým starších žáků SPARTY v sobotním utkání na domácí LIONS vůbec nestačil, zaostával ve všech herních činnostech a nakonec prohrál vysoko o 19 branek, když již v poločase ztrácel 8 branek. Nutno ovšem dodat, že tým Hostivic doposud zvítězil ve všech 15 odehraných utkáních, nyní přidal 16 vítězství a nemá v soutěži konkurenci. I přes vysokou porážku si celý kutnohorský tým zaslouží za sobotní výkon určitě poděkování a uznání.

kontumačně

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/ - Kostrec 5, Hladiš 3, Svobodová 3, Čábelka 2, Hráček 1, Kamenář 1, Pektor O. 1, Sušanka 1, Pelikán M., Pelikán T. a Rudolf. Trenér: Sušanka Martin.

Další výsledky z Hostivic: Hostivice - Kostelec 31:19, Příbram - Libčice 23:9.

Další program:
V sobotu 4.června čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání v rámci dohrávky 3.jarního mistrovského turnaje Středočeské ligy a to na venkovním hřišti v Libčicích nad Vltavou, kde se nejprve utká se SOKOLEM Úvaly „B“ a poté s domácím SOKOLEM Libčice.