Středočeská liga starších žákyň pokračovala druhým turnajem v Kutné Hoře

30. září 2022, 06:00

Kutná Hora - V neděli 25. září odehrál nově sestavený tým starších žákyň oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovský turnaj 2. kola Středočeské ligy starších žákyň 2022/2023, když ho v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici čekala tři utkání - postupně proti Poděbradům, Příbrami a Bělé pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 turnajích 3 utkání + na 1 turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY ve druhém podzimním mistrovském turnaji v domácím prostředí vedl na „jedničku“, když ve všech třech utkáních dokázal zvítězit. Nejprve na úvod porazil vysoko o 28 branek Poděbrady, poté po vyrovnaném poločase zvítězil o 5 branek nad Příbramí a v posledním nedělním utkání porazil o 10 branek Bělou pod Bezdězem. Kutnohorský tým děvčat, který je napůl složen ze starších a mladších žákyň zaslouží za výkony i výsledky v nedělním domácím mistrovském turnaji velkou pochvalu. Tak jen tak dál děvčata !!!

Střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice Natálie Svobodová, Natálie Vopěnková, Eliška Kernerová a Bára Saláková, bojovné spolehlivé výkony však předvedly i všechny ostatní dívky, které v domácím turnaji nastoupily.