Tréninky ve zručské hale mladším dorostencům Jiskry komplikuje Benago

30. září 2011, 00:38
(aktualizováno: 30. září 2011, 00:38)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci Jiskry Zruč nad Sázavou nastoupili po letní přestávce k úvodnímu mistrovskému utkání házenkářské II. ligy 2011 - 2012. Na domácí palubovce přivítali třeteí tým loňského ročníku- Dvůr Králové.

Zruč n. S. - Dvůr Králové 29:18 (13:9)

"Přesto, že jsme loňský ročník vyhráli, jsme se rozhodli, že nepřijmeme nabídku na postup do I. ligy," uvedl trenér Jiskry Pavel Vrzáček a vysvětlil: "Hlavním důvodem bylo, že většina našich loňských opor se posunula do kategorie staršího dorostu a účast v nejvyšší soutěži by pro nás byla spíše trápením. O prázdninách však proběhla jednání s vedením ledečské házené, na kterých jsem se dohodli na spojení dorosteneckých celků. Díky tomu jsme sestavili tým, který jak již první zápas ukázal, má svou kvalitu. Pevně tak věříme, že i v letošním ročníku budeme diváky bavit zajímavou házenou. Díky spojení s ledečskými navíc můžeme i společně trénovat v jejich hale. U nás to bohužel není možné, jelikož páteční termíny v té zručské (jediné, kdy se mohu kluci sejít) obsadilo pražské Benago."

Sobotní utkání se od počátku vyvíjelo domácích představ. V desáté minutě vedli 6:2 a do poločasové přestávky se jim podařil čtyřbrankový náskok udržet. "Náskok mohl být i větší, ale vzhledem k tomu, že dostali příležitost všichni hráči včetně starších žáků, byl zbytek poločasu relativně vyrovnaný," upozornil Pavel Vrzáček.

Druhá půle začala střeleckou smrští Jiskry, kterou obstaral především Jakub Drápela, loňský čtvrtý nejlepší střelec II. ligy. Zruč se mohla opřít o dobře organizovanou obranu, kde stojí za vyzdvihnutí bojovný výkon Matouše Švece a Adama Roula. Díky propojení těchto činností domácí do 43. minuty odskočili na deseti brankový rozdíl, který jsem pohodlně udrželi až do konce zápasu.

Sestava a branky Jiskry: Brána – Pavel Pešek, Tomáš Vlk. V poli: Jakub Drápela (13), Tomáš Fiala (6), Matouš Švec (3), Pavel Cicvárek (2), Michal Hodek (2), Petr Blažek (1), Matěj Havlíček (1), Jaroslav Studnička (1), Marek Fiala, Adam Roul.