Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

21. červen 2022, 07:40

Liberec, Zruč nad Sázavou  - Ve dnech 17. až 19. června 2022 se uskutečnil v Liberci 20. ročník mezinárodního turnaje MEGAMINI LIBEREC 2022. Turnaj byl vypsán pro kategorii minižactva a lze ho považovat za největší turnaj v ČR. Hrálo se systémem 6+1 (chlapci i dívky dohromady, mohla startovat i smíšená družstva).

Celkem osmadvacet týmů házenkářských nadějí bojovalo tři dny na třech hřištích ZŠ Dobiášova, mezi nimi ve skupině D i kluci ze Zruče nad Sázavou. Hrálo se na třech hřištích s umělým povrchem (2 x polytan a 1 x umělá tráva). Systém turnaje garantoval odehrání minimálně deseti zápasů, utkání ve skupinách se hrála 2 x 8 minut, v nadstavbách 2 x 10 minut. Součástí turnaje byl také bohatý doprovodný program (vyřádit se na nafukovací skluzavce, klasický skákací hrad, opékání buřtů, kulturní vystoupení, ohnivá show atd.).

Postupový klíč:
-
Větší počet získaných bodů ve skupině
- Větší počet bodů získaných ve vzájemných utkáních
- Větší rozdíl branek ze vzájemných utkání
- Větší počet vstřelených branek ve vzájemném utkání
- Větší rozdíl branek ze všech utkání ve skupině
- Větší počet vstřelených branek ze všech utkání ve skupině

Rozhodnutí Jury: V případě nerozhodného výsledku utkání o umístění a semifinálových utkání se rozhodne střílením sedmimetrových hodů.

Skupiny: Osmadvacet družstev bylo rozlosováno do čtyř základních skupin (čtyři základní skupiny po 7 týmech), kde se hrálo systémem každý s každým. Každé družstvo sehrálo šest utkání. Podle umístění družstva postoupila do nadstavbové části.

Výsledky Jiskry Zruč nad Sázavou ve skupině D:

Zruč nad Sázavou – JM Chodov Praha 15:2 (9:1) - branky Jiskry: Kováč 5, Pustka 3, Forejt 2, Sixta 1, Bělina 1, Vorlíček 1, Kirňák 1, Mach 1
Zruč nad Sázavou – Házená Náchod 14:7 (4:3) - branky Jiskry: Sixta 8, Pustka 3, Kirňák 3
Zruč nad Sázavou – Talent Plzeň 24:5 (16:3) - branky Jiskry: Kováč 7, Pustka 7, Sixta 5, Kirňák 4, Forejt 1
Zruč nad Sázavou – FCC Město Lovosice 16:6 (10:4) - branky Jiskry: Sixta 8, Pustka 6, Kirňák 2
Zruč nad Sázavou – Házená Poděbrady 24:0 (12:0) - branky Jiskry: Pustka 6, Sixta 5, Kováč 5, Kirňák 4, Bělina 2, Vorlíček 1, Dan Hoang 1
Zruč nad Sázavou – Sokol Velké Meziřičí B 23:1 (14:0) - branky Jiskry: Sixta 6, Pustka 6, Kováč 4, Mach 2, Kirňák 1, Forejt 1, Shkrobanets 1, Bělina 1, Vorlíček 1

Tabulka skupiny D:
1. Jiskra Zruč nad Sázavou - 14 bodů
2. Házená Náchod – 9 bodů
3. Talent Plzeň - 8 bodů
4. HK Město Lovosice - 7 bodů
5. Chodov Praha – 3 body
6. Sokol Velké Meziřičí B – 2 body
7. Házená Poděbrady - 1 bod

Nadstavbová část 1. - 16. místo:

Družstva umístěná v základních skupinách na 1. až 4. místě postupovala podle klíče do dvou nadstavbových skupin E a F, kde se utkala systémem každý s každým. Započítávaly se dosažené výsledky mezi soupeři ze stejné základní skupiny.

Družstva umístěná na 1. a 2. místě ve skupinách E a F postupovala do semifinále. Vítězové semifinále postoupili do finále o 1. místo. Poražení semifinále hráli o 3. místo.

Družstva umístěná na 3. až 8. místě skupin E a F hrála o celkové umístění v turnaji, tedy o 5., 7., 9., 11., 13. a 15. místo.

Nadstavbová část 17. – 28. místo:

Družstva umístěná v základních skupinách na 5. a 6. (7.) místě se nalosovala do skupiny G a H, hrála stanoveným systémem o celkové 17. až 28 místo.

Nadstavbová skupina 1. – 16. místo: E a F

Ve skupině F se klukům Jiskry započítávaly výsledky ze skupiny D.

Výsledky Jiskry ze skupiny F:

Zruč nad Sázavou – Házená Rokycany 20:4 (15:3), branky Jiskry: Sixta 9, Kováč 5, Pustka 5, Vorlíček 1
Zruč nad Sázavou – Baník Most 13:4 (7:1), branky Jiskry: Sixta 6, Pustka 4, Kirňák 2, Kováč 1
Zruč nad Sázavou – Sokol Velké Meziřičí A 14:8 (9:3), branky Jiskry: PUstka 5, Sixta 4, Kováč 3, Kirňák 2
Zruč nad Sázavou – Loko České Budějovice 21:9 (13:3), branky Jiskry: Kováč 7, Bělina 4, Pustka 3, Sixta 3, Kirňák 2, Vorlíček 1, Shkrobanets 1
Zruč nad Sázavou – Házená Náchod 14:7 (ze skupiny)
Zruč nad Sázavou – Talent Plzeň 24:5 (ze skupiny)
Zruč nad Sázavou – HK Město Lovosice 16:6 (ze skupiny)

Tabulka nadstavbové skupiny F (druhá je E) o 1. – 16. místo:
1. Jiskra Zruč nad Sázavou – 14 bodů, skóre 122:43
2. Házená Náchod – 11 bodů, skóre 55:41
3. Talent Plzeň – 8 bodů, skóre 52:70 (VZ 9:8)
4. Sokol Velké Meziřičí A – 8 bodů, skóre 61:57 (VZ 8:9)
5. HK Město Lovosice – 5 bodů, skóre 41:56
6. Loko České Budějovice – 4 body, skóre 45:71
7. Baník Most – 3 body, skóre 46:56 (VZ 6:6 – rozdíl skóre)
8. Házená Rokycany - 3 body, skóre 37:65 (VZ 6:6 – rozdíl skóre)

Semifinále:

Jiskra Zruč nad Sázavou – HBC Jičín 10:7 (6:4), branky Jiskry:Sixta 6, Pustka 3, Kováč 1
Házená Náchod – Slavoj Děčín 9:5 (6:3)

O 3. – 4. místo:

Slavoj Děčín – HBC Jičín 11:10 (6:6)

Finále:

Jiskra Zruč nad Sázavou – Házená Náchod 12:7 (5:5), branky Jiskry: Pustka 5, Sixta 4, Kováč 2, Mach 1

Konečné pořadí 2022:

1. Jiskra Zruč nad Sázavou
2. Házená Náchod
3. Slavoj Děčín
4. HBC Jičín
5. HBC STrakonice
6. Talent Plzeň
7. Sokol Velké Meziřičí A
8. Sokol Úvaly
9. HK Město Lovosice
10. Sokol Vršovice
11. Loko České Budějovice
12. SK Liberec Handball
13. Baník Most
14. TJ Kobylisy
15. Házená Rokycany
16. ELP Jablonec nad Nisou
17. Radebeuler HV Boys
18. Sparta Kutná Hora
19. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
20. Radebeuler HV Girls
21. JM Chodov Praha
22. TJ Turnov
23. HC Dukla Praha
24. Házená Mělník
25. Sokol Bělá pod Bezdězem
26. Sokol Velké Meziřičí B
27. Házená Poděbrady
28. Sokol Juliánov Brno

Sestava a branky Jiskry (205): Kryštof Hrabánek, Martin Surmay – Felix Pustka 55, Tobiáš Sixta 66, Václav Vorlíček 4, Matěj Bělina 8, Mykola Shkrobanets 2, Dan Hoang 1, Štěpán Mach 3, Michal Kováč 41, Matěj Kirňák 20, Patrik Forejt 5. Trenéři: Václav Starý, Karel Růžička. (Josef Tůma, Karel Růžička - foto: Josef Tůma, Karel Růžička, Václav Starý)

HISTORIE

Konečné pořadí 2015:
1. HBC Continental Jičín I.
2. HKM Lovosice
3. Liberec handball modří
4. Dukla Praha
5. ELP Jablonec nad Nisou
6. Házená Mělník
7. Redebeuler HV I.
8. HK Slavia VŠ Plzeň
9. HBC Strakonice 1921 holky
10. TJ JM Chodov
11. Sokol Vršovice Praha
12. Lokomotiva Louny
13. HBC Strakonice 1921 kluci
14. Sokol Úvaly
15. Jiskra Zruč nad Sázavou
16. Liberec Handball oranžoví
17. HCB OKD Karviná
18. Sparta Kutná Hora
19. Slovan Varnsdorf
20. HC Náchod
21. Sokol Lázně Kynžvart
22. Radebeuler HV Girls
23. Radebeuler HV II.
24. HBC Continental Jičín II.

Konečné pořadí 2016:
1. HF FCC Město Lovosice
2. Dukla Praha I.
3. HBC Continental Jičín
4. JM Chodov Praha
5. STM Olomouc
6. HCB OKD Karviná
7. Lokomotiva Louny
8. Sokol Úvaly
9. Jiskra Zruč nad Sázavou
10. Slovan Varnsdorf
11. HK Chomutov
12. TJ Náchod
13. OSV Zittau
14. Radebeuler HV
15. Házená Mělník
16. Dukla Praha II.
17. Sparta Kutná Hora
18. Liberec Handball
19. ELP Jablonec nad Nisou
20. Loko Liberec
21. Sokol Vršovice
22. Slavia VŠ Plzeň
23. Tygři Ústí nad Labem
24. Spartak Příbram

Konečné pořadí 2017:
1. LOKOMOTIVA LOUNY
2. HBC CONTINENTAL JIČÍN
3. HC DUKLA PRAHA
4. HK CHOMUTOV
5. SOKOL VRŠOVICE
6. HCB KARVINÁ
7. TJ JM CHODOV
8. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ
9. HK FCC MĚSTO LOVOSICE
10. RADEBEULER HV
11. JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU
12. HÁZENÁ MĚLNÍK I
13. HBC STRAKONICE
14. TJ SOKOL ÚVALY
15. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM
16. TJ SPARTA KUTNÁ HORA
17. TJ NÁCHOD
18. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ
19. TJ SLOVAN VARNSDORF
20. HSK TYGŘI ÚSTÍ NAD LABEM
21. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU
22. HÁZENÁ MĚLNÍK II
23. TJ SLAVOJ DĚČÍN
24. 1. SC BOHUMÍN 98

Konečné pořadí 2018:
1. TJ LOKOMOTIVA LOUNY
2. DUKLA PRAHA ŽLUTÁ
3. HBC CONTINENTAL JIČÍN I
4. TJ JM CHODOV PRAHA
5. HK FCC MĚSTO LOVOSICE I
6. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ
7. HCB KARVINÁ
8. RADEBEULER HV I
9. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
10. TJ SLAVOJ DĚČÍN
11. HC TJ NÁCHOD
12. HBC CONTINENTAL JIČÍN II
13. HBC STRAKONICE
14. HÁZENÁ MĚLNÍK I
15. JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU
16. DUKLA PRAHA ČERVENÁ
17. TJ SOKOL ÚVALY
18. HK FCC MĚSTO LOVOSICE II
19. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM
20. RADEBEULER HV II
21. TJ SOKOL PRAHA VRŠOVICE
22. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU
23. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ
24. SOKOL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
25. HÁZENÁ MĚLNÍK II
26. TJ SLOVAN VARNSDORF

Konečné pořadí 2019:
1. TJ DUKLA PRAHA
2. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
3. HBC STRAKONICE 1921
4. LIBEREC HANDBALL MODŘÍ
5. TJ LOKOMOTIVA LOUNY
6. HBC CONTINENTAL JIČÍN
7. TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU
8. TJ NÁCHOD
9. TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ
10. TJ SOKOL ÚJEZD U BRNA
11. TJ SPARTA KUTNÁ HORA
12. TJ SOKOL ÚVALY
13. TJ SLAVOJ DĚČÍN
14. TJ SOKOL BĚLÁ POD BEZDĚZEM
15. SOKOL VRŠOVICE PRAHA
16. TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU
17. TJ JM CHODOV
18. HBC OLOMOUC 1966
19. HK FCC MĚSTO LOVOSICE
20. HK IVANČICE
21. TJ ELP JABLONEC NAD NISOU
22. TJ SOKOL ŽĎÁR N. SÁZAVOU
23. HK CHOMUTOV
24. HÁZENÁ MĚLNÍK
25. HCB KARVINÁ
26. RADEBEULER HV BOYS
27. LIBEREC HANDBALL ORANŽOVÍ
28. RADEBEULER HV GIRLS

text a foto Josef Tůma
Galerie
Předchozí Následující
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Zpět na článek
Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!
Foto: /

Turnaj v házené Megamini Liberec 2022 vyhráli minižáci Jiskry Zruč nad Sázavou!