V posledním domácím zápase házenkáři Sparty nestačili na budějovickou Lokomotivu

6. květen 2022, 05:28

Kutná Hora - Kutnohorský tým házenkářů Sparty se v neděli 1. května naposledy představil v domácím prostředí, když v utkání předposledního - 21. kola 2. ligy JVČ 2021-2022 přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici jihočeského soupeře, tým Lokomotivy České Budějovice:

Sparta K. Hora – Lokomotiva Č. Budějovice 23:33 (11:16)

Lokomotiva patří dlouhodobě k předním týmům soutěže, v letošním ročníku má dvě kola před koncem již jisté konečné druhé místo. V dosavadních 20-ti odehraných utkáních 16x zvítězila a 4x prohrála, z toho ovšem 2x v posledních dvou utkáních / v Novém Veselí a doma s Havlíčkovým Brodem /. V podzimním vzájemném utkání doma SPARTU porazila 33:23 a do nedělního utkání nastupovala v roli vysokého favorita.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, hosté 3x o branku vedli, SPARTA 3x dokázala vyrovnat a v 5.minutě dokonce přešla do vedení 4:3. Na to hosté odpověděli šňůrou 4 branek a otočili do 11.minuty na 4:7. SPARTA sice v dalších minutách snížila 3x na rozdíl 2 branek, naposledy v 16.minutě na 7:9, další 3 branky v řadě však znamenaly vedení hostů ve 21.minutě již 7:12, ve 26.minutě vedli dokonce o 6 branek – 9:15. A první poločas nakonec skončil vedením Lokomotivy o 5 branek v poměru 11:16.

Začátek 2.poločasu byl z pohledu domácí SPARTY hodně nadějný, 4 brankovou šňůrou do 36.minuty snížila na 15:16 a jednobrankové manko držela ještě na začátku 40.minuty, kdy prohrávala 17:18. Ale v dalším průběhu utkání přišel velký výpadek, přestalo se dařit jak v obraně, tak i v útoku a hosté na hřišti začali jasně dominovat. Nejprve 5 rychlými brankami v rozmezí 41.-46.minuty odskočili na 17:23 a po 18 brance SPARTY dalšími 3 brankami zvýšili do 49.minuty na 18:26 a bylo vlastně rozhodnuto. SPARTA se již v závěrečné desetiminutovce k nějakému obratu nezmohla a tak hosté bez problémů dovedli utkání do vítězného konce. Z Kutné Hory si tak zaslouženě odvezli oba body, SPARTU porazili naprosto stejným výsledkem, jako na podzim doma v poměru 23:33.

Kutnohorský tým se v neděli rozloučil s domácími fanoušky očekávanou porážkou, odehrál solidně pouze úvodní desetiminutovky obou poločasů a to je na takto silného soupeře hodně málo. To bohužel na lepší výsledek nestačí.

Cca 40 minut utkání odchytal Šimáně, který tým svými 12 zákroky mnohdy hodně podržel, úspěšnost měl solidních 36,4%. Zbývajících cca 20 minut odchytal Valeš, který si připsal 3 zákroky a měl úspěšnost 20%.

Hráčům v poli nelze upřít snahu, v závěrech obou poločasů však opět docházely většině hráčů síly, hromadily se chyby v obraně a přestalo se dařit také v útoku. Tam byla hodně chabá produktivita střelby, z 58 střel 23 branek je úspěšnost pouhých 39,7%. A to je hodně slabé. Celkem 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, hnedle 8 střel šlo vedle, 4 skončily na tyčích a 17 jich pochytali brankáři hostí. Obrana si tentokrát připsala 3 bloky a 12 získaných míčů, oproti tomu bylo tentokrát pouze 9 ztrát míčů. Ale ani to lepší výsledek nepřineslo. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti:  Budiš 10-6,Hovorka 7-4, Polívka P. 6-3, Jeníček 15-6,Novák 5-2, Felis 6-1, Falge 8-1, Polívka D. 1-0 a pouze hrající trenér Šnajdr se do zakončení nedostal.

Jak již bylo uvedeno, hostující brankáři si připsali v utkání celkem 17 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Potůček - 9, Jirák - 8, Mráz - 7.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:
Poslední domácí zápas nám bohužel opět nevyšel. Soupeř nás převyšoval po všech stránkách, ale hlavně v přechodu do útoku a ve hře spojek. Opět jsme byli ve značně nekompletní sestavě a proti favoritovi to bylo znát. Jediné vzepětí přišlo na začátku druhého poločasu, kdy Šimáně zavřel branku a dokázali jsme se dotáhnout na rozdíl branky. To bylo bohužel vše. Snad se nám podaří vyléčit zranění a posílit do příští sezóny a zlepšit naše výkony.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Budiš 6, Jeníček 6,Hovorka 4, Polívka P. 3, Novák 2, Falge 1, Felis 1, Polívka D. a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 4/4 – 0, ROZHODČÍ: Kříženecký - Václavík, DIVÁCI: 21.

Ostatní výsledky 21. kola:
SOKOL Úvaly - JISKRA Havlíčkův Brod 34:23, SOKOL Nové Veselí „B“ - JISKRA Třeboň 33:28, HBC Strakonice 1921 „B“ - 1.HC Pardubice 43:26, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - HK SLAVIA Praha 28:22, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Dolní Cerekev 34:24.