Zručská Jiskra si vyšlápla na lídra soutěže, Pavel Roub králem tabulky střelců

31. říjen 2013, 22:43
(aktualizováno: 31. říjen 2013, 22:45)

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou hostili v 6. kole druhé ligy SVČ ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou Na Pohoří celek HK Město Lovosice B, vedoucí tým soutěže.

6. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou - HK Město Lovosice B 29:27 (14:12)

Úvodní branku utkání si na své konto připsali hosté, paradoxně to bylo naposledy, kdy v utkání vedli. Poté Jiskra třemi brankami v řadě otočila vývoj střetnutí na 3:1. V dalším průběhu prvního poločasu tahala Jiskra za delší konec, kdy si udržovala dvou až tříbrankový náskok. Velký podíl na vedení Jiskry měla výborná, velmi tvrdá obrana, přes kterou se mladým hráčům Lovosic prosazovalo velice těžko. V útoku Jiskra těžila především ze střelecké potence spojek, či ze spolupráce s pivotem. Když se k tomu přidaly, jako bonus, jednoduché branky z rychlých útoků, byla Jiskra na koni. Hosté však nevypouštěli žádnou situaci a především dohrávka do křídel a střelba z dálky držela severočeský celek neustále ve hře. V poslední desetiminutovce se do hry začaly vkrádat emoce, což způsobila četná vyloučení, ať už na straně Zruče nad Sázavou či Lovosic. Náskok Jiskry byl v tu chvíli 13:9, ale závěr poločasu lépe vyšel lovosické rezervě a do šaten odcházela Jiskra „jen“ s náskokem dvou branek.

Ve druhém poločase se odehrávala na palubovce urputná bitva, kde nebyla nouze o tvrdé zákroky, ale i pohledné akce a hezké házenkářské momenty. Nastavený metr rozhodčích již po pěti minutách druhého poločasu neunesl Martin Kovařík a po třetím vyloučení měl sprchy sám pro sebe. Pokud tato situace měla domácí celek srazit na kolena, stal se pravý opak. Jiskře se rozehrálo trio Böhm, Havránek a Roub, kteří se starali o zábavu lovosické obraně a navíc stříleli velice důležité branky, které domácí drželi stále ve vedení. Lovosičtí se neustále snažili výsledek srovnat a utkání zvrátit, ale Jiskře se dařilo na každou branku Lovosic odpovědět. Navíc se v brance rozchytal Tomáš Korel a ve 21. první minutě se Jiskra dostala do rozhodujícího trháku. Pěti brankami v řadě odskočila soupeři na 26:21, ale Lovosice nepříznivý stav nezlomil.  Dvěma osobními obranami eliminovaly úderné spojky Jiskry a několika ubráněnými útoky Jiskry se jim podařilo přiblížit opět na rozdíl dvou branek (28:26). Jiskře v následné útočné akci vyšla dohrávka na pivota Michala Havránka, který vrátil Jiskře definitivně klid. Poslední slovo sice měli hosté, ale branka v domácí síti již nemohla změnit nic na výhře Jiskry 29:27.

Petr Felis, asistent trenéra po utkání řekl: "Jiskra podala velice dobrý výkon, na kterém se podíleli všichni hráči, kteří do utkání zasáhli. Nasazením a bojovností strhli výhru na svou stranu a připsali si velice cennou výhru, která pomůže Jiskře v tabulce opět vzhůru. Velký podíl na dnešní výhře měli také diváci, kterých si našlo do zručské haly cestu 105, což je ta nejlepší odměna pro zručský tým. Doufáme, že dnešní vystoupení je tou nejlepší pozvánkou na další utkání. V příštím kole zajíždí celek z Posázaví do Jablonce, kde nás čeká velice těžké utkání, protože jablonecký tým je velice silný, zvláště v domácí hale. I přes tento fakt věříme, že se nám povede odvézt si z Jablonce nějaký ten bod."

Sestava a branky Jiskry: T. Korel, Domkář  - Roub 10, Havránek 7, Kovařík 5, Böhm 4, Hejl 2/1, Fišer 1, Koubský, Lefner, D. Korel, Vávra. ŽK: 2/1 (Kovařík, Fišer - Mikš). Branky ze 7 m hodů: 1/2. Dvouminutový trest: 4/3 (Kovařík 3x, Lefner – Jelínek 3x). ČK: 1/1 (Kovařík – Jelínek). Diváci: 105. Rozhodčí: Vilém Novotný, Jaroslav Průžek. Trenér: Pavel Vrzáček.