Čáslav se konečně dočkala, Kutná Hora zůstala jediným týmem soutěže bez bodu!

3. říjen 2021, 21:05

Kutná Hora – V dohrávaném utkání druhého kola základní části krajské ligy na sebe narazily jediné dva týmy, které dosud nezískaly ani jeden bod: Na led kutnohorských Sršňů v neděli dorazili hokejisté HC Čáslav. Oba celky měly v nohou sobotní střetnutí: Kutná Hora prohrála v Králově Dvoře 5:2 a Čáslav v Mělníce 6:1:

Kutná Hora – Čáslav 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Utkání začalo ve svižném tempu, Dytrychův nájezd skončil u čáslavského gólmana M. Svobody, na druhé straně v 6. min. Ježek nedosáhl před odkrytou bránou Kutné Hory na přihrávku Navrátila. Za chvíli skončila ve výstroji gólmana D. Jelínka střela Krpaty a domácí bránili dvě přesilovky hostů. Sice úspěšně, ale v 15. min. už L. Svoboda od modré trefil přesně – 0:1. Vedení Čáslavi mohl pojistit mezi kruhy zcela volný L. Muras, když dostal přihrávku zpoza brány, ale neuspěl. V závěru první třetiny šli krátce po sobě na trestnou lavici Janata i Grauer, dvojnásobnou přesilovku ale Kutnohorští využít nedokázali.

Druhou třetinu Kutnohorští začali tlakem, ve 24. min. si Zvěřina najel ze strany na M. Svobodu, ale nedal. Také hosté se dostali do dobré pozice, ve 27. min. jejich přečíslení Křišťan s Ježkem ke gólu nedotáhli. Když už se zdálo, že se hosté z převahy soupeře vymaní, přišla ve 29. min. chyba v rozehrávce, kterou hasili faulem a z trestného střílení Beran srovnal na 1:1. Začínalo se znovu, Ježek s Křišťanem ve 33. min. zaměstnali znovu brankáře D. Jelínka, ten sice nevěděl, kde má puk, ale gól z toho nebyl. Rozhodčí Jecelín potom trochu zatopil pod kotlem emocí – nejprve přehlédl Mikešovo držení T. Pipka, aby za chvíli na druhé straně přísně vyloučil Janatu. Ve 39. min. se J. Tvrdík v oslabení Kutné Hory vynořil zpoza brány před M. Svobodou, ale netrefil.

Třetí třetina začala pro hosty skvěle: Uběhlo čtrnáct vteřin a T. Pipek dostal Čáslav opět do vedení – 1:2. Vstřelená branka hosty povzbudila, Čáslav si vynutila tlak: Ve 45. min. L. Muras svou příležitost ještě nevyužil, vzápětí ale doklepl puk do odkryté brány – 1:3. Emoce naplno vzplály v 52. min., kdy se po závaru před brankářem D. Jelínkem do sebe pustili Tomek a Pav. Švejda. Výsledkem byla hostující dlouhá dvojnásobná přesilovka, ve které Kulhánek trefil tyč kutnohorské brány. Na stavu se ale už nic nezměnilo, a tak „Černý Petr“ zůstal Kutné Hory.

„Prohráli jsme, hosté dali tři góly, my jeden,“ konstatoval trenér Kutné Hory Stanislav Bednář. Jeho tým měl v první třetině dlouhou dvojnásobnou přesilovku, nic většího nevytěžil ani z převahy ve druhé třetině. „Nedáváme góly. Dokud nebudeme šance proměňovat, vždy nám tam potom něco spadne,“ spěchal do kabiny kouč.

„Dneska jsme nastoupili dobře, dobře jsme bruslili a první třetina nám celkem vyšla,“ začal hodnotit zápas trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. Jeho tým v závěru první třetiny přestáli dvojnásobnou přesilovku soupeře. „Kluci padali do střel, dnes bylo nejdůležitější, že jsme to ubránili,“ upozornil kouč a dodal: „Kromě druhé třetiny, ve které jsme měli drobný výpadek, jsme zápas celkem pohlídali. Klukům děkuji, utkání odmakali parádně. Na to, že šlo o druhý zápas ve dvou dnech, paráda.“

Branky a asistence: 29. Beran (trestné střílení) - 15. L. Svoboda (Barbora), 41. T. Pipek (Krpata, Tomek), 45. L. Muras (Barbora). Rozhodčí: Jecelín – Šubrt, Špringl. Vyloučení: 7/6, navíc Pav. Švejda – Tomek 5 minut. Bez využití. Kutná Hora: D. Jelínek – Rudolfský, Chmelař, Mikeška, Beran, Dytrych – Pav. Švejda, Bašus, Klazar, M. Jelínek, J. Tvrdík – Havelka, Petr Švejda, Socha, Plíhal, Zvěřina – Kadlec, Havránek. Trenér Stanislav Bednář. Čáslav: M. Svoboda – Bílek, Kulhánek, Krpata, T. Pipek, Tomek – Janata, Grauer, Křišťan, Ježek, Navrátil – L. Svoboda, Šlejtr, L. Muras, Barbora. Trenér Ladislav Rytnauer.