Čáslav složila soupeře na svém ledě, rozhodne až nedělní zápas v Benešově!

26. únor 2022, 19:24

Ćáslav - Po středeční prohře v prodloužení sehráli hokejisté HC Čáslav druhé utkání předkola play-off krajské ligy v sobotu doma. Aby pro ně sezona neskončila, museli Benešov porazit a vynutit si tak třetí zápas:

Čáslav - Benešov 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Čáslavští vlétli do zápasu s chutí, hráli agresivněji a důrazněji a vytvářeli si i dobré příležitosti. V 5. min. Navrátil získal ve středním pásmu puk, vysunul Sladkého, který ho hledal před bránou, ale nadějná akce skončila na gólmanovi Štěpánkovi. O chvíli později Krpata hledal před bránou Sladkého a vítězem okamžiku byl opět Štěpánek. Tomu ale v 7. min. propadla do brány ne příliš prudká rána Barbory od modré a domácí se radovali poprvé - 1:0. Také hosté se snažili najít recept na gólmana Nováka, jenže střela Netolického skončila v jeho výstroji a v 10. min. zakončení Kohouta skončilo vedle domácí brány. To v 15. min. se puk odrazil za benešovské beky a Jiří Vlach svůj nájezd na brankáře proměnil - 2:0!

V prostřední části hry dostal Barbora přihrávku zpoza brány a dotlačil puk do sítě. Bylo to 3:0 a vypadalo to, že Čáslav v sobotu nic nezastaví. Jenže ve 30. min. Holánek potrestal přesnou ranou do růžku vyloučení Bílka už po dvanácti vteřinách a po buly bylo s domácími ještě hůře: Rozhodčí poslal na trestnou lavici Janatu a za protesty i Bílka a nabídl tak hostům dvouminutovou přesilovku dvou mužů. Benešov se také po minutě dostal kontaktní brankou Holánka zpět do zápasu - 3:2. Následou přesilovku Čáslav přestála, naopak Blažek před bránou našel Ježka a ten trefil také přesně - 4:2. Těsně před druhou sirénou Fedoročko při další přesilovce hostů dorážel na brankáře Nováka, to si nenechal líbit L. Svoboda a po bitce šli oba pykat na trestnou lavici.

V poslední třetině se Čáslav nikam netlačila, soustředila se na defenzivu, bránila od středního pásma a čekala na chyby soupeře. A ty přišly: Ve 45. min. domácí nepustili soupeře z jeho obranného pásma a Bílek od modré zvýšil na 5:2. Ještě veseleji bylo ve 47. min. kdy se Blažek prodral do útočného pásma a Borovanský upravil na 6:2. V 50. min. Polesný hledal najíždějícího Kaňku, jenže Novák se nachytat nenechal. Přesto se ještě jednou prosadila benešovská dvojice Polesný - Holánek, ovšem to už si Čáslav vítězství vzít nenechala - 6:3.

"Dneska jsem odehráli dobrý zápas, navázali jsme na utkání z Benešova. Takto jsme tam hráli taky, jenom že Benešov srovnal z 3:1 na 3:3," připomněl úvodní duel předkola play-off trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. "Dneska kluci šlapali, měli celé střetnutí pod kontrolou," upozornil kouč. Snad vyjma druhé třetiny, kdy hosté měli k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři. "Nechali jsme se vyloučit vlastní hloupostí do třech a Benešov má přesilovky výborné," uznal a dodal: "Při hře pět na pět jsme byli výborní my, kluci se dobře pohybovali, dřeli, za vítězstvím šli a zasloužili si ho. Gratuluji jim a jsem za ně rád."

O postupujícím do prvního kola play-off tak rozhodne třetí utkání v neděli v Benešově. "Jsme rádi, že jsme to do Benešova vrátili a tam se ukáže. Bude to těžké, jsme ale připravení porvat se o vítězství a postoupit," prohlásil Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 7. Barbora, 15. Jiří Vlach (Barbora), 27. Barbora (Borovanský), 33. Ježek (Blažek, Borovanský), 45. Bílek (Borovanský), 47. Borovanský (Blažek) - 30. Polesný (Holánek), 31. Polesný (Holánek), 56. Polesný (Holánek). Rozhodčí: Čáp - Větrovský, Hanžl. Vyloučení: 7/2. Využití: 0/2. Čáslav: Novák - Grauer, Bílek, Navrátil, Krpata, Sladký - Janata, L. Svoboda, Borovanský, Blažek, Ježek - Šlejtr, Jiří Vlach, L. Muras, Barbora. Trenér Ladislav Rytnauer. Benešov: Štěpánek - Kotýnek, F. Zderadička, Holánek, Kaňka, Polesný - Procházka, Kořánek, Starec, Netolický, Kižlin - Fedoročko, Rittig, J. Zderadička, Kohout, Mrva. Trenér Pavel Dvořák.