Čáslav v derby s Kolínem dokázala třikrát srovnat a v prodloužení rozhodl Grauer!

11. únor 2022, 21:05

Čáslav – V dohrávce 18. kola základní části krajské ligy hokejisté HC Čáslav přivítali na svém ledě nejúspěšnější tým skupiny východ dosavadního průběhu soutěže – SC Kolín B. Kolínští zůstali bez bodu pouze ve dvou případech – po zápasech v Benešově (7:2) a na ledě Junioru Mělník (6:4).

Čáslav – Kolín B 5:4 pp (0:1, 2:1, 2:2)

První třetina se hrála ve svižném tempu, přinesla rušné momenty před oběma brankami a také dvě přesilovky domácích. Jenže v 10. min. v oslabení Kolína B hledal Malý před brankou Kozáka, proti kterému se stihl včas přemístit čáslavský brankář Novák. Ve 12. min. to zkoušel Bílek od modré po ledě, ale minul, na druhé straně příležitost Stehlíka kryl pozorný Novák. V 17. min. domácí J. Sladký vyzkoušel betony gólmana Kvasila, za kterým po další akci poskakoval puk po brankové čáře, ovšem hosté ho stihli včas uklidit do bezpečí. V 18. min. Blažek z dobré pozice pálil jen do lapačky Kvasila, na druhé straně se už skóre měnilo, když po závaru před Novákem dotlačil puk do brány Pilný – 0:1. K vyrovnání měl blízko v 19. min. Borovanský, který se po kolmici z vlastního obranného pásma řítil na Kvasila úplně sám, jenže puk skončil v lapačce kolínského gólmana.

Druhou část zápasu začali domácí výborně: Ve 26. min. všechno začal Borovanský, jehož střela se odrazila na modrou k L. Svobodovi, jeho ránu gólman ještě stačil vyrazit, ale Tomek přeci jen srovnal na 1:1. Ve 27. min. Křišťan z rohu kluziště našel mezi kruhy Ježka, který ale Kvasila nepřekonal, na druhé straně se hosté dostali opět do vedení ve 29. min. při první přesilovce: První střela Kozáka se ještě odrazila od tyče, ale Stehlík upravil na 1:2. Diváci si dál užívali parádní hokej, Křišťan to zkoušel z úhlu, gólmana nepřekvapil ani Ježek, když mířil na jeho vyrážečku. Ve 39. min. L. Svoboda kolmicí vysunul Ježka, který se po samostatném nájezdu už trefil – 2:2.

Poslední třetinu zahájila šance Pilného, jenže Novák se skvěle roztáhl, na druhé straně gólman Kvasil řešil závary před svým brankovištěm. Ve 46. min. si najel Tomek z levé strany, ovšem pálil jen do kolínského gólmana, vzápětí ale Kolínští skvěle vyřešili útočnou kombinaci a po brance Stehlíka se znovu ujali vedení – 2:3. To ale zdaleka nebylo vše: Ve 48. min. Grauer ujel přes celé kluziště z levé strany a nechytatelnou ranou do šibenice srovnal na 3:3! Ani jeden tým se nechtěl smířit s remízou, a tak diváci viděli svižný hokej i v posledních minutách. V 56. min. si Ježek číhal u tyče kolínské brány, uklidil puk do sítě a Čáslav poprvé vedla – 4:3! Hosté se nadechli k náporu, Martínkovu střelu tečoval Malý, ovšem Novák puk za svá záda nepustil. O pár vteřin později byl vyloučen Skokan a domácím se mohlo dýchat volněji. Ovšem za minutu šel na trestnou lavici i Navrátil, síly na ledě se vyrovnaly, a navíc v poslední minutě svou přesilovku hosté podpořili hrou bez gólmana. Přesilovku domácí sice přestáli, přesto devatenáct vteřin před koncem srovnal Stehlík 4:4.

V prodloužení hrané tři na tři získali puk po buly Kolínští, jenže svou kombinaci nedotáhli. Lépe se vedlo Čáslavi, když po minutě zápas rozhodl Grauer!

„Šlo o zápas s úplně jiným týmem, než byl naposledy Žebrák,“ připomněl trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „Kolín ukázal svou kvalitu, dělal nám obrovské problémy,“ přiznal a pokračoval: „My jsme se toho zhostili parádně, kluci bojovali a makali. Byly tam i hokejové věci. Na konci se sice od nás odklonilo štěstí, ale v prodloužení jsme to dotáhli. Celkově to byl pro diváky hezký zápas, derby s Kolínem, jsem spokojený. Důležité body pro play off.“ Hra už měla parametry pro případné bitvy v play-off. „Vypadalo to dobře, kluci byli do zápasu vtažení. Jsem rád, že si takové střetnutí užili a dotáhli ho do vítězného konce,“ uzavřel.

„Pro diváka to možná pěkný zápas byl, nám se ale dnes vůbec nepovedl,“ hodnotil střetnutí trenér Kolína B Radek Smítka. „Od začátku jsme se nemohli dostat do naší hry, jsme rádi i za bod, který jsme v Čáslavi urvali,“ přiznal a dodal: „Domácí měli více šancí, nás celý zápas držel brankář.“

Branky a asistence: 26. Tomek (Borovanský, L. Svoboda), 35. Ježek (L. Svoboda), 48. Grauer (Navrátil), 56. Ježek (Sladký, L. Svoboda), 61. Grauer (Borovanský) – 18. Pilný (Vaněk, Kadlec), 29. Stehlík (Kozák, Martínek) 45. Stehlík (Kozák, Semirád), 60. Stehlík (Martínek, Kozák). Rozhodčí: Doubek – Vlasjuk, Větrovský. Vyloučení: 2/4. Využití: 0/1. Čáslav: Novák – Grauer, Bílek, Navrátil, Krpata, J. Sladký – Janata, L. Svoboda, Křišťan, Ježek, Blažek – Jiří Vlach, Šlejtr, Tomek, Borovanský, Hejný. Trenér Ladislav Rytnauer. Kolín B: Kvasil – Hanzl, Křeček, Kozák, Martínek, Malý – Skokan, B. Sladký, Semirád, Pešek, Stehlík – Hyšpler, Vaněk, Spitzer, Želizňák, Kadlec - Pilný. Trenér Radek Smítka.