Čáslav vypustila třetí třetinu a Sršni si došli pro vítězství v nájezdech!

5. prosinec 2021, 20:28

Čáslav – Podruhé v základní části krajské ligy došlo na souboj hokejistů dvou týmů z regionu: V prvním měření sil Čáslav v Kutné Hoře zvítězila 3:1, tentokrát Sršni zavítali na čáslavský led:

Čáslav – Kutná Hora 4:5 pn (3:1, 1:0, 0:3)

I když opticky aktivněji začali hosté, vkročili lépe do zápasu Čáslavští: Navrátil ve 4. min. vyvezl kotouč z vlastního pásma, přihrál před bránu a Krpata načal gólový účet – 1:0. V 7. min. se Navrátilova střela při přesilovce odrazila od břevna, přesto se v 10. min. domácí dočkali druhé branky, když po závaru před gólmanem D. Jelínkem kotouč doklepl do sítě Navrátil - 2:0. V první části duelu skórovala Čáslav ještě potřetí, když v 17. min. skončila přesilovková střela Barbory od modré čáry v kutnohorské síti – 3:0. Teprve těsně před první sirénou se hosté dostali pořádně před gólmana M. Svobodu, J. Tvrdík svůj nájezd z levé strany sice neproměnil, ale v akci pokračoval a stav zkorigoval na 3:1.

Druhá třetina začala zvolna, přesto Čáslavští začali „utahovat smyčku“. Po závaru před Jelínkem přišla šance ve 28. min. v domácím oslabení: Hrající kouč Rytnauer připravil puk pro Janatu, který byl ale zablokován a už zakončit nestihl. Ve 33. min. se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Jiráň místo přihrávky volil zakončení, ale na M. Svobodu nevyzrál. To na druhé straně byla Čáslav úspěšnější: Další puk poslal Rytnauer před bránu Janatovi, který po ho ledě chytrou ranou poslal do sítě – 4:1.

Domácí začali třetí třetinu hodně zvolna a ve 46. min. dostatek prostoru v jejich obranném pásmu využil Kadlec – 4:2. Sršni vycítili šanci, začali po ledě „létat“ a brzy se dočkali dalších branek: Ve 48. min. je Jiráň vrátil do zápasu kontaktní brankou a v 50. min. Beran z rohu kluziště srovnal na 4:4! V hektickém závěru se Čáslavští sice pokusili o nápor, ovšem osmadvacet vteřin před třetí sirénou šel na trestnou lavici Bílek a Kutná Hora tak začala pětiminutové prodloužení v početní výhodě.

Hned v 61. min. se Janatovi otevřela kutnohorská obrana, M. Jelínek si pomohl při zastavování domácího kapitána faulem a síly na ledě se vyrovnaly. V 62. min. si L. Svoboda vybruslil do ideální pozice mezi kruhy, jeho příležitost však lapil gólman D. Jelínek.

Nájezdy lépe zvládli hosté, kteří až na M. Jelínka proměnili všichni, zatímco Tomek, Navrátil ani Krpata D. Jelínka překonat nedokázali.

„Jedním slovem, jsme pitomci,“ nešetřil svůj tým čáslavský trenér Ladislav Rytnauer. „Jasně vyhrané utkání, nevím, jestli jsme tak hloupí a nechceme vyhrát,“ hledal slova a pokračoval: „Deset minut se na zápas úplně vykašleme a i mužstvo, jakým je Kutná Hora, nás potrestá. Nevím, jsme tak hloupí, že hloupější tým jsem neviděl."

„Půl zápasu jsme se báli, domácí byli důraznější, měli více síly. Bruslili a mydlili nás, čtyři naši hráči skončili a dohrávali jsme v dvanácti,“ upozornil trenér Kutné Hory Stanislav Bednář. „Potom jsme se dostávali do zápasu, začali bruslit, beci soupeře tam ztráceli puky a tím jsme získávali. K tomu musí být i trochu štěstí,“ dodal kutnohorský kouč.

Branky a asistence: 4. Krpata (Navrátil), 10. Navrátil (Sladký), 17. Barbora (M. Pipek, Kulhánek), 32. Janata (Rytnauer) – 20. J. Tvrdík (Pav. Švejda, Beran), 46. Kadlec (Jiráň), 48. Jiráň (M. Jelínek), 50. Beran (J. Tvrdík). Rozhodčí: Müller – Thuma, Stanko. Vyloučení: 7/8. Využití: 1/0. Čáslav: M. Svoboda – Grauer, Janata, Navrátil, Krpata, Sladký – Kulhánek, L. Svoboda, M. Pipek, Barbora, Křišťan – Bílek, Tomek, Rytnauer, Šlejtr. Trenér Ladislav Rytnauer. Kutná Hora: D. Jelínek – Pav. Švejda, Zvěřina, J. Tvrdík, Beran, Dytrych – Jiráň, Chmelař, M. Jelínek, Sádlo, Kadlec – Havelka, Petr Švejda, Klazar, Socha, Mikeska. Trenér Stanislav Bednář.