Čáslav získala povinné body, hra má ovšem stále rezervy

27. listopad 2016, 21:31

Kutná Hora - Hokejisté HC Čáslav hostili v dalším kole krajské soutěže na zimním stadionu v Kutné Hoře v neděli Žilinu:

Čáslav - Žilina 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Čáslavští si v první třetině připravili několik  dobrých šancí, ovšem skóroval až ve 14. min. Pomichálek, když využil první přesilovku. Ani ne za minutu přidal Němec druhou branku a zdálo se, že náskok Čáslavi pomůže. Jenže ještě před první sirénou hosté zaznamenali kontaktní branku a zůstali tak ve hře.

Němec po samostatném úniku upravil ve 24. min. na 3:1, a ve 26. Pipek z dvojnásobné přesilovky na 4:1. V polovině zápasu se začaly plnit obě trestné lavice, rozhodčí museli tresty odkládat a když už se před druhou přestávkou zdálo, že se hra uklidnila, přišel nevybíravý zákrok hostujícího Ďuračky u mantinelu, který sudí nepískali. Výsledkem byly emoce, po kterých byl do konce zápasu vyloučen Pomichálek. Při jeho odchodu se za ním do chodby pustil Košař, strhla se mela, ovšem naštěstí se podařilo realizačním týmům obou soupeřů situaci zklidnit.

Ve třetí třetině hosté také využili dvojnásobnou přesilovku, Málek upravil na 5:2, ovšem dění na hřišti už s hokejem mělo pramálo společného, zápas už se jen dohrával.

"Dnes jsem spojený jen se ziskem tří povinných bodů," zlobil se čáslavský trenér Jiří Mlika, kterému se hra jeho celku nelíbila. "Chybovali jsme v rozehře od obránců, nešly nám přihrávky. I když jsme si před utkáním řekli, že chceme více střílet, bylo tam střelby málo. Také tam jsou chyby, které se neustále opakují, některé situace i přehráváme: Ve střelecké pozici před bránou volíme ještě další přihrávku, kterou se dostaneme za bránu. V útočném pásmu málo využíváme obránců ke střelbě a pododobě," pojmenoval chyby ve hře a dodal: "Už jsme asi také unavení, potřebovali bychom si odpočinout. Všechna utkání, která jsme museli odehrát venku, jsou únavná. Už potřebujeme domácí stadion."

Čáslavi chyběl v nedělním utkání Šudoma. "V úterý odešel z tréninku s nataženým svalem nebo tříslem. Dává se dohromady," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 14. Pomichálek (Janata, L. Muras), 14. Němec, 24. Němec (Šlejtr), 26. Pipek (Janata), 47. Málek (Pálek) - 16. Klauz, 45. Seiboth (Veselý, Řach). Vyloučení: 10/12, využití 2/1. Diváků: 100. Čáslav: J. Krištof (M. Svoboda) - Janata, L. Svoboda, Pipek, L. Muras, Pomichálek - Šlejtr, Pálek, Miler, Němec, Kraučuk - Krejza, Pánek, Málek. Trenér Jiří Mlika. Žilina: Strejc - Petráček, Straka, Ďuračka, Tlustý, Veselý - Řach, Bauer, Jančura, L. Husák, Seiboth - Klauz, Košař, Jan Husák.