Ljunghall

Čáslav zlomila inkasovaná branka při vlastní přesilovce pět na tři!

14. listopad 2021, 19:59

Čáslav – Desáté kolo krajské ligy zavedlo na čáslavský stadion hokejisty HC Rakovník. Domácí chtěli navázat na předchozí dvě utkání, ve kterých vyhráli ve Slaném 2:6 a před tím doma s Vlašimí 5:4. Rakovník sehrál poslední dva zápasy doma: Před týdnem porazil kutnohorské Sršně 4:2 a v přechozím kole podlehl SK Černošice po prodloužení 3:4.

Čáslav – Rakovník 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Ve vyrovnaném utkání se domácí snažili hrát aktivně a už ve 2. min. v jejich oslabení skončila Bílkova rána od modré na tyči. Fanoušci se ale dočkali v 9. min.: Ježkova střela z pravé strany prošla gólmanovi za záda a Šlejtr doklepl puk do prázdné brány – 1:0. Vedení domácí udrželi jen dvě minuty: Ságnerův nastřelený puk srazil za záda Nováka Let a potrestal tak Kulhánkovo vyloučení – 1:1. Za zmínku stojí i gesto rakovnického Nekvindy, který odvolal avizované vyloučení L. Svobody v 16. min.

Ve druhé třetině se Čáslavi naskytla minutová výhoda přesilovky pět na tři, jenže hned po vhazování ujel Kos a dostal Rakovník do vedení – 1:2! Po chvíli se domácí tým otřepal a připravil si šance, kterým stačilo jediné – gólové zakončení. Ve 27. min. Rytnauer našel mezi kruhy Ježka, který ale netrefil bránu. Těsně minul i T. Pipek, Barbora se před gólmanem Píchou zjevil úplně sám a také neuspěl. Nedopadly ani Krpatova střela a příležitost Rytnauera, a tak přišel krutý trest, když čtrnáct vteřin před druhou sirénou Nekvinda upravil na 1:3!

Ve třetí třetině se domácí dostávali do tempa zvolna, přece jen ale jejich tlak sílil. I když kontaktní gól visel ve vzduchu, gólmana Píchu překonat dlouho nedokázali. Navíc si v 59. min. Hegenbart s Nekvindou vyměnili v útočném pásmu puk a zvýšili na 1:4. Alespoň částečnou náplast na nepovedený zápas Čáslavští přiložili v poslední minutě, kdy rána Sladkého zapadla za tyč – 2:4.

Klíčovým okamžikem zápasu byla přesilovka Čáslavi pět na tři ve druhé třetině, při které hned po buly ujel Kos a dostal hosty do vedení 1:2. „Tam se zápas zlomil,“ souhlasil trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. „Místo toho, abychom dali na 2:1, nám soupeř ujel,“ doplnil a dodal: „Hosté potom hráli trpělivě, pro vítězství si došli chytrostí. Celý zápas jsme do hostů bušili, měli jsme dost šancí, ale oni si počkali na důležité momenty, odražené puky a pár šancí. Stačilo jim to, dnes vyloženě zvítězila chytrost.“

Branky a asistence: 9. Šlejtr (Ježek), 89. Sladký (Grauer) – 11. Let (Ságner), 25. Ságner, 40. Nekvinda (Ságner, Drda), 59. Nekvinda (Hegenbart, Kos). Rozhodčí: Müller – Kratochvíl, Thuma. Vyloučení: 6/6. Využití: 0/1. V oslabení: 0/1. Čáslav: Novák – Janata, Bílek, Krpata, T. Pipek, Navrátil – Grauer, Kulhánek, Blažek, Barbora, Sladký – L. Svoboda, Šlejtr, Rytnauer, Ježek, Křišťan. Trenér Ladislav Rytnauer. Rakovník: Pícha – Drda, Vyskočil, Hegenbart, Kos, Macháček – Hulcr, Zíka, Ságner, Kounovský, Nekvinda – Petráček, Grill, Let, Chudoba. Trenér Tomáš Libovický.

Kutná Hora – Černošice 2:6 (1:0, 0:4, 1:2)
Branky a asistence:
20. J. Tvrdík, 55. Švejda (J. Tvrdík) – 31. Staněk (Krudenc), 36. Loskot (Pulkrab, Šalamoun), 36. Hofmeister (Jobek, Krudenc), 38. Jobek (Krudenc, Hofmeister), 41. Jobek (Krudenc, Němeček), 59. Pulkrab (Šalamoun, Vladyka). Rozhodčí: Jecelín – Kubát, Hnilička. Vyloučení: 3/4. Využití: 1/0. V oslabení: 0/1.