Čáslav ztratila tříbrankové vedení, nakonec zápas otočila ve svůj prospěch

27. srpen 2020, 07:55

Čáslav – Hokejisté HC Čáslav ve středu doma nastoupili k prvnímu přátelskému utkání před krajskou ligou 2020 – 2021. Jako první je prověřil HC Poděbrady:

Čáslav – Poděbrady 5:4 (3:0, 0:2, 2:2)

Po vyrovnaném začátku se domácí dostali do tempa a vybudovali si tříbrankový náskok. Hosté z Poděbrad ale ve třetí třetině z dlouhé přesilovky pět korigovali na 3:1 a potom z další přesilovky se kontaktním gólem dostali zpět do zápasu.

V poslední třetině měli Čáslavští několik slibných situací před brankou soupeře, ve 45. min. ale Čapek v poděbradském oslabení v vystihl čáslavskou přihrávku po útočné modré a srovnal na 3:3, navíc o chvíli později se Žemlička zjevil před M. Svobodou sám a dostal Poděbrady do vedení 3:4. Domácí následně zvýšili obrátky, dostali soupeře pod tlak a v 51. min. Krpata z přesilovky srovnal na 4:4 a o chvíli později Navrátil těžil z dobré práce Barbory a Jiřího Vlacha na modré čáře, trefil přesně k tyči a stanovil tak konečný výsledek na 5:4.

Loňský tým Čáslavi opustil Jakub Šulc. „Dnes chyběl z rodinných důvodů Michal Borovanský, Lukáš Muras má zraněná záda a v kádru zůstal i Martin Pipek,“ uvedl manažer čáslavského klubu Vladimír Muras. „Se současnou situací ohledně koronaviru nemá nikdo zkušenosti, proto jsme se rozhodli pro o něco širší kádr, abychom byli připravení na možné karantény nebo zranění,“ vysvětlil a představil nováčky v týmu: „Do Čáslavi se vrátili Martin Ježek a Tomáš Pipek, nově přišel Kryštof Kulhánek, který hrál za Havlíčkův Brod.“

Mužstvo HC Čáslav poprvé v utkání vedl nový trenér Ladislav Rytnauer. „První třetina byla parádní, druhá se nám naopak nepovedla,“ začal hodnotit středeční přípravné utkání a navázal: „Potom už to byl boj, stav se přeléval. Jsem ale spokojený za vítězství. Spoustu věcí ještě neděláme, tak to mnohdy bylo na náhodu. Jsem ale spokojený se hrou. V závěru jsme prohrávali 3:4, otočili jsme na 5:4 i s tímto jsme spokojení. Kluci chtěli a povzbuzovali se.“

Branky a asistence: 9. T. Pipek, 12. Navrátil (L. Svoboda), 16. Jiří Vlach (Bílek), 51. Krpata (Sladký), 55. Navrátil (Jiří Vlach, Barbora) – 30, Toupal (Kubát), 32. Toupal (Kubát), 45. Čapek, 49. Žemlička (Jelínek). Vyloučení: 10/7. Využití: 2/2. V oslabení: 0/1. Čáslav: Novák (31. M. Svoboda) – Špelda, Janata, Kulhánek, Bílek, Šlejtr,  L. Svoboda, Kůrka - Kraučuk, Křišťan, Ježek – T. Pipek, Sladký, Krpata – Jiří Vlach, Barbora, Navrátil. Poděbrady: Bílek (Škubal) – Bartoň, Vošta, Karvas, Kosinka, Volejník, Karoch, Čapek, Tuma, Milaniak, Kejdana, Žemlička, Jelínek, Potočný, Kubát, Toupal, Dvořák.