Čáslavská produktivita klesla v zápase s Velkými Popovicemi k nule

22. říjen 2017, 20:17

Čáslav - Krajská liga pokračovala pro hokejisty HC Čáslav nedělním zápasem, ve kterém na domácím ledě přivítali Slavoj Velké Popovice:

Čáslav - Velké Popovice 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

V první třetině měli domácí sice navrch, ale co naplat - z šancí branku vytěžit ale nedokázali. V podobném duchu Čáslavští začali i druhou část zápasu: Nejprve se domácí Němec při přesilovce po kolmé přihrávce na modrou dostal za beky, ovšem klička byla až příliš do strany a puk do sítě už nedostal. To na druhé straně Vacek otevřel skóre ranou z pravé strany - 0:1.

Na druhé straně neuspěl Muras, jehož ránu z úhlu brankář s pomocí tyče zastavil před brankovou čárou. Ve 37. min. hosté upravili na 0:2 a deset vteřin před druhou sirénou využili i přesilovku, když vyraženou tvrdou ránu doklepl do brány Dulovec - 0:3.

Na začátku poslední třetiny si nadějnou pozici připravovali Pipek s Němcem, čáslavský gólman M. Svoboda zase musel řešit nájezd Vacka. Čálavským vzal vítr z plachet čtvrtý gól soupeře ve 43. min., když se zpoza kruhů trefil Maňas - 0:4. Ve 48. min. zastavilo další ránu Vacka břevno domácí svatyně, v 50. min. Medřický ztroskotal na brankáři M. Svobodovi. Čáslav pak měla k dispozici minutovou dvojnásobnou přesilovku, jenže na brankáře Lorence vyslala jen minumum střel. A když už nějaký puk prošel, gólman je pochytal a nebo Němec trefil jen tyč.

Výsledek trenéra Čáslavi Tomáše Topola potěšit nemohl. "Do zápasu jsme nastoupili úplně jinak, než v Kutné Hoře. Hráli jsme svou hru, je ale těžké vyhrávat, když dáte pět, šest tyček, neproměníte vyložené šance, soupeř přijede třikrát do třetiny a pohráváte 0:3," naznačil a dodal: "Psychicky jsme z toho dole, síla k otáčení výsledku tam už potom není. Stojí proti nám zkušené týmy, teď máme jedny z favoritů soutěže - Benešov, Mělník. V těchto zápasech bude rozhodovat každý náš gól. Kdybychom dnes po první třetině vedli 2:0, vypadlo by utkání jinak." Za poslední dva zápasy pouze jeden vstřelený gól - jde o smůlu a náhodu? "To už náhoda není, topíme se v tom," uvedl Tomáš Topol. "Zaměřili jsme na to i tréninky, na práci v útočném pásmu, před brankou. Tečování střel, střelbu. Dostali jsme se do této situace sami, sami se z toho musíme dostat ven. Jednoduchou hrou a třeba nás nastartuje obyčejný gól, jaký dostáváme my," uzavřel kouč.

Branky a asistence: 29. Vacek (Medřický), 37. Černý (Freisler), 40. Dulovec (Nejedlý, Černý), 43. Maňas (Rejna). Vyloučení: 3/9, navíc Freisler 10 minut OT. Využití: 0/1. Diváků: 450. Čáslav: M. Svoboda - Lang, Janata, Borovanský, Sladký, Kraučuk - Kůrka, Kadlec, Křišťan, L. Muras, Ježek - Skokan, L. Svoboda, Pipek, Šudoma, Němec - Šlejtr, Kapec, Miler. Trenér Tomáš Topol. Velké Popovice: Lorenc - Vlček, Nejedlý, Dulovec, Žoha, Kukačka - Čásenský, Černý, Vacek, Freisler, Medřický - Braniš, Krejčí, Maňas, Rejna, Honc - Toman. Trenér Zbyněk Kukačka.