Čáslavští doma vydřeli cenné tři body nad hokejisty HC Rakovník!

30. říjen 2022, 19:51

Čáslav – V osmém kole základní části krajské ligy na hokejisty HC Čáslav čekal HC Rakovník. Soupeř ze skupiny Sever zatím se stoprocentní bilancí:

Čáslav – Rakovník 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Domácí začali zápas skvěle: Už ve 2. min. po vhazování ve vlastním pásmu ujel J. Hejný a trefil přesně křižně horní růžek rakovnické brány – 1:0. Domácí potom čelili několika přesilovkám, v 6. min. dokonce více jak jednu minutu bránili pět na tři. Vše ale ustáli a svým agresivním napadáním soupeři dělali problémy. Navíc přidali i pěkné kombinace: V 9. min. F. Bílek založil útok Barbora hledal křižně Tomka, ale gólman Burgr se stihl včas přemístit. V 10. min. nedotáhli slibné přečíslení Jiří Vlach s Tomkem, naopak potom se rozkoukali také hosté. Ve 12. min. Kovařík po špatné rozehře v čáslavském pásmu otřel svou ránu pouze o tyč Burdovy brány, v 15. min. ujel v oslabení Benda, ale naštěstí pro domácí poslal puk těsně vedle.

Druhou třetinu odstartoval Navrátilův nájezd, který ale gólem neskončil, naopak na druhé straně puk z hole T. Šímy propadl Burdovi do sítě – 1:1. Čáslavští ale pokračovali v důrazné hře a právě důraz před bránou Burgra slavil úspěch ve 26. min., kdy Barbora dotlačil kotouč do sítě – 2:1. Navíc si frustraci vybil Zíka a musel na trestnou lavici. Ve 30. min. puk poskakoval před domácí bránou a Nekvinda naštěstí pro Čáslav mířil nad odkrytou bránu, ovšem závěr se domácím povedl skvěle: V další přesilovce zamkli soupeře před jeho bránou, po skončení trestu pokračovali v náporu a Navrátil v poslední minutě druhé třetiny upravil na 3:1.

Do poslední pasáže zápasu přišli hosté s cílem zvrátit vývoj zápasu. Nastěhovali se před čáslavskou bránu, ovšem domácí využili každé příležitost k rychlému protiútoku. Hned zkraje ujel Barbora, ovšem brankář Burgr se dobře roztáhl a puk skončil na jeho betonu. Tlak hostů ale pokračoval, ve 47. min. se do dalšího úniku dostal opět Barbora a propálil puk gólmanovi mezi betony – 4:1. Inkasovaná branka přece jen otupila chutě hostů, do dobrých příležitostí se naopak dostávali domácí, ovšem na stavu už se nic nezměnilo. I přesto si Čáslav připsala cenný skalp.

„Dnes to byl asi nejlepší zápas v defenzivě, který jsme letos odehráli,“ upozornil trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „To se také hned projevilo na gólech,“ doplnil a pokračoval: „Nějaké šance hosté měli, kluci se ale poctivě vraceli a byli za to odměněni. Takto by se utkání měla vyhrávat – pokud člověk chce tři body, musí hrát poctivě dozadu a branky vždycky přijdou. Klukům gratuluji, dnes to bylo opravdu dobře odehrané utkání.“ Hosté měli potíže také s důrazem čáslavských hráčů v útočném pásmu a před rakovnickou bránou. „Dominik Barbora dal parádní gól, po skvělém důrazu tam puk dotlačil,“ poznamenal trenér.

V brance Čáslavi se poprvé objevil brankář Maxmilián Burda. „Je to mladý kluk, studuje vysokou školu. Zranili se nám brankáři, tak jsme někoho potřebovali narychlo a dneska zachytal parádně. Když jsme potřebovali, tak nás podržel, dnes to do sebe prostě všechno zapadlo,“ uzavřel Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 1. J. Hejný (Florian), 26. Barbora (Tomek), 40. Navrátil (Ježek, Melovič), 47. Barbora (L. Svoboda) – 22. T. Šíma (Kounovský). Rozhodčí: Müller – Stanko, Zahradníček. Vyloučení: 8/8, bez využití. Čáslav: Burda – Janata, Melovič, Navrátil, Krpata, Ježek – F. Bílek, D. Bílek, J. Hejný, Florian, Šilhan – L. Svoboda, Kulhánek, Tomek, Jiří Vlach, Barbora. Trenér Ladislav Rytnauer. Rakovník: Burgr – Vlk, Vyskočil, Kovařík, Kos, Nekvinda – M. Šíma, Hulcr, Vyšín, Kounovský, T. Šíma – Drda, Zíka, Bulva, Macháček, Benda. Trenér Petr Tatíček.