Čáslavští musí setřást zklamání, v neděli se o titulu rozhodne ve třetím zápase!

9. březen 2019, 19:36

Černošice - Do druhého finálového zápasu krajské ligy v Černošicích šli hokejisté HC Čáslav s domácí výhrou 4:1. Pokud by v sobotu uspěli, mohli slavit titul, v opačném případě by je čekal třetí a rozhodující duel v neděli v Čáslavi:

Černošice - Čáslav 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0)

Po opatrném začátku se domácí začali více tlačit před bránu M. Svobody, před Dimitrovem ale přihrávku skvěle vypíchla hostující obrana, na druhé straně o chvíli později L. Muras pálil jen do náruče gólmana Frolíka. V 15.min. L. Muras sledoval zdánlivě ztracený dlouhý kotouč, ten vybojoval, přihrál před bránu a Křišťan trefil k tyči - 0:1. Závěr první třetiny patřil domácím, kteří se při přesilovce nastěhovali do obranného pásma Čáslavi, jenže R. Formánek dvakrát těsně minul horní růžek čáslavské brány.

Druhou třetinu začali lépe domácí, dvakrát měli možnost dvojnásobné přesilovky, a dvakrát ji využili! Ve 23. min. Vladyka po jedenácti vteřinách potrestal čáslavské vyloučení - 1:1. Ve 30. min. přišla druhá černošická přesilovka pět na tři a tentokrát v bráně skončila rána Staňka - 2:1. Početní výhodu měli ve 35. min. i hosté, hra se jim ale příliš nevedla a naopak gólman M. Svoboda úspěšně řešil únik Šalamouna. Ve 37. min. dostal hostující tým nový impuls: Křišťan zavezl kotouč do útočné třetiny, posunul ho L. Murasovi, který našel skulinu mezi betony Frolíka - 2:2.

Diváci viděli ve třetí třetině boj o každý metr kluziště. Hráči obou týmů se samozřejmě chtěli vyvarovat chyby, která by je s přibývajícími minutami hodně mrzela. Gólmani na obou stranách řešili několik závarů před svou bránou, ovšem branka nepadla a tak druhý finálový duel dospěl do prodloužení.

Prodloužení začali hosté aktivně a jako první dostali puk do sítě: T. Pipek načasoval přihrávku, ovšem gól M. Pipka rozhodčí neuznali pro údajné kopnutí bruslí. Po střele Hofmeistra v 66. min. Černošice zmáčkly Čáslavské před jejich branku. Hosté dlouhé vteřiny nedokázali dostat kotouč ze svého pásma, až Krudenc rozhodl - 3:2. O vítězi středočeské krajské ligy tak rozhodne třetí utkání, které začne v Čáslavi už v neděli v 17 hodin.

"Bojovalo se o každý metr ledu, nám se nepovedla druhá třetina," začal hodnotit zápas zklamaný trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Domácí jsme dostali zpět do hry," doplnil a dodal: "V prodloužení jsme nevyhodili kotouč a to opět rozhodlo o utkání. Z výsledku jsem teď zklamaný, zítra ale musíme bojovat. Budeme hrát doma, musíme makat. Je to play-off, nedá se nic dělat. Pohár chceme!"

Branky a asistence: 23. Vladyka (Krudenc), 31. Staněk (Hofmeister, R. Formánek), 66. Krudenc - 15. Křišťan (L. Muras, L. Svoboda), 37. L. Muras (Křišťan). Vyloučení: 5/6. Využití: 2/0. Diváků: 854. Černošice: Frolík - Němeček, Staněk, R. Formánek, Sobotka, Hofmeister - Vladyka, Novák, Brejcha, Krudenc, Šalamoun - Ureš, Bureš, Červený, Dimitrov, Jobek. Trenér Tomáš Jobek. Čáslav: M. Svoboda - Šlejtr, Lang, M. Pipek, T. Pipek, Navrátil - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, L. Svoboda - Kůrka, Bílek, Borovanský, Jiří Vlach, Ježek. (Vich). Trenér Tomáš Topol.