Čáslavští na svém ledě rozstříleli kolínské béčko, „desítky“ se ale nedočkali

7. prosinec 2019, 20:45

Čáslav - Hokejisté Čáslavi po prohřr 4:0 v Poděbradech přivítali v sobotu na svém ledě v utkání 13. kola krajské ligy Kolín B. Tomuto soupeři měli co vracet - ve druhém kole v Kolíně podlehli 5:2.

Čáslav - Kolín B 9:2 (3:0, 3:1, 3:1)

Čáslavští nejprve čelili dvěma přesilovkám soupeře, který byl nebezpečnější zejména v té druhé: V 5. min. zůstal Kopecký úplně sám před gólmanem, ale zakončit už nestihl, o chvíli později gólman Novák vyrazil ránu Hyšplera, puk se dostal k volnému A. Kadlecovi, který naštěstí pro domácí přestřelil! To ale bylo od kolínského béčka v první třetině všechno, další šance se rodily zejména před jeho bránou. V 9. min. Sladký hledal najíždějícího Křišťana, který pálil těsně vedle. Ve 12. min. se už Čáslav dočkala: Při přesilovce Kraučuk parádně nahrál Navrátilovi, který však minul. Jenže o pár okamžiků později už pálil přesně do horního růžku - 1:0. Dále pak z dobrých pozic minuli Křišťan, či Špelda, až přišla druhá přesilovka domácích: V 18. min. Bílek srazil do sítě Šulcovu střelu od modré - 2:0. A uběhlo pár vteřin, když Kůrka propálil hradbu těl před sebou - 3:0.

Do druhé třetiny Čáslav vtrhla skvěle, když už po devětadvaceti vteřinách se Křišťan dostal před gólmana a vyhnal ho z brány - 4:0. Ve 24. min. se na druhé straně dostal J. Kadlec do příležitosti po pěkné kombinaci celého útoku, mířil ale jen do Nováka. To ve 25. min. si Kraučuk počkal na najíždějícího Špeldu a bylo to 5:0! A ve 31. min. přidali domácí další gól: Špelda zachytil ještě v útočném pásmu, přenesl hru na druhou stranu a M. Pipek tvrdou ranou pálil do dalšího růžku kolínské brány - 6:0. Útočná aktivita Čáslavi potom přece jen trochu opadla. Ježek po situaci dva na jednoho mířil jen do gólmana, o pár vteřin později se ale hosté přece jen dočkali - 6:1.

Také ve třetí třetině se nejprve prosadili domácí - vstřelili třetí gól z třetí přesilovky, když ve 44. min. Křišťan potrestal špatné střínání soupeře - 7:1. Ve 49. min. skvěle zlikvidoval příležitost J. Kadlece st., po vhazování ale Kolínští přece jen upravili na 7:2. Jenže v 56. min. Krpata z trestného střílení potrestal faul Skokana a v 58. min. Šulc sice pálil jen do tyče, Křišťan ale puk doklepl do sítě - 9:2. Domácí pak v posledních dvou minutách soupeře ještě zmáčkli, kýžené "desítky" se ale už nedočkali.

"Tři body jsou doma," oddechl si trenér Čáslavi Tomáš Topol. "První třetina byla z naší strany skvělá, i polovina té druhé. Potom jsme možná pod dojmem vysokého vedení trochu polevili a třetí třetina se už zápas jen dohrál," shrnul utkání a dodal: "Jsme rádi za tři body. Do Vánoc jsme si stanovili nějaký cíl, jeden krůček jsme splnili a jdeme dál." Čáslav byla dnes stoprocentní v přesilových hrách, ze všech čtyřech skórovala. "To jsem rád, přesilovkám se věnujeme a souhra začíná fungovat," upozornil kouč a dodal: "V obsazení přišly nějaké změny. Jsem ale rád, že když kluci hrají to, co mají nacvičené, začínají věřit, že to funguje."

"K zápasu se mi špatně vyjadřuje," neskrýval rozpaky trenér Kolína B Radek Smítka. "Soupeř byl lepší ve všech směrech, sehrál perfektně přesilové hry a to rozhodlo. Po celý zápas jsme byli horším týmem," konstatoval.

Branky a asistence: 12. Navrátil (Špelda, Kraučuk), 18. Bílek (Šulc), 19. Kůrka (Borovanský), 21. Křišťan (Krpata), 25. Špelda (Kraučuk, M. Pipek), 31. M. Pipek (Špelda, Kraučuk), 44. Křišťan (Sladký), 56. Krpata TS, 58. Křišťan (Krpata, Šulc) - 33. J. Kadlec (J. Kadlec st., Kopecký), 49. Pešek. Rozhodčí: Jelínek - Marvan, Šubrt. Vyloučení: 4/4. Využití: 4/0. Diváků: 327. Čáslav: Novák - Krpata, Šulc, Křišťan, L. Svoboda, Sladký - Janata, Špelda, M. Pipek, L. Muras, Kraučuk - Bílek, - Borovanský, Barbora, Navrátil. Trenér Tomáš Topol. Kolín: Herman (21. Kvasil) - Skokan, Netušil, J. Kadlec, J. Kadlec st., Kopecký - Nutil, Křeček, Zheliznyak, Pešek, Kysela - Vaněk, Hyšpler, Spitzer, A. Kadlec, Ježek. Trenér Radek Smítka.