Čáslavští sehráli s boleslavskou rezervou pěkný souboj s vítěznou tečkou

18. listopad 2017, 21:12

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav v pěti posledních zápasech krajské ligy nevyhráli. Tuto sérii přerušili v sobotním utkání, ve kterém přivítali pátý tým tabulky - BK Mladá Boleslav B. V pěkném souboji diváci viděli celkem dvanáct branek:

Čáslav - M. Boleslav B 7:5 (1:1, 3:2, 3:2)

Ve slušném hokeji první třetiny se jako první radovali domácí: V 11. min. se obrana soupeře pootevřela pro Křišťana, který před bránou našel Sladkého - 1:0. O necelou minutu později si důležitý zákrok připsal čáslavský brankář M. Svoboda, když zmařil šanci Rovnému, boleslavské béčko se ale přece jen dočkalo vyrovnání: V poslední minutě první části, tři vteřiny před vypršením trestu Kůrky našel z úhlu skulinu u tyče Rovný - 1:1.

Zkraje druhé třetiny Čáslav čelila dvěma přesilovkám soupeře a tu druhou využil Bílek tečovanou ranou od modré - 1:2. Domácím se však v průběhu tří minut podařil skvělý obrat: Nejprve Kraučuk vysunul Borovanského, který prostřelil brankáře, vzápětí dostal úplně volný Ježek přihrávku před bránu z rohu od Křišťana a gólmana si vychutnal - 3:2. Skvělé minuty potom Čáslav dokonala ve 29. min.: Nejprve brankář M. Svoboda vychytal Protivného, hned z protiútoku hosté reklamovali faul, ovšem Kraučuk zvýšil na 4:2! Ve 33. min. potom Boleslavští kontaktním gólem zadělali na drama v poslední třetině, když Kysela objel bránu a předložil kotouč Mil. Fickovi - 4:3.

Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu, po vhazování před Svobodou ujel Borovanský, ale ještě nedal, vzápětí těsně minul boleslavskou bránu Kraučuk, který pálil "zápěstím" z prostoru mezi kruhy. Na druhé straně gólman M. Svoboda kryl ránu Mich. Ficka z levé strany. Ve 48. min. rozjásal domácí tribunu Sladký, když se u levého mantinelu protáhl do útočné třetiny a zakončením k tyči upravil na 5:3. Při přesilovce hostů M. Svoboda vytáhl skvělý zákrok proti střele Bartoše, v 50. min. parádně kryl i ránu Bílka od modré. V 55. min. hosté chybovali ve středním pásmu, výsledkem byl únik Skokana, který v závěru své akce zamířil mezi betony brankáře Kořínka - 6:3. Neuběhla ani minuta, kdy se Ježek dostal za útočnou modrou, žádného spoluhráče k přihrávce neměl a tak umístil tvrdou ránu do brány - 7:3. Boleslavští zkorigovali svou prohru v samotném závěru: Nejprve Vaníček zakončil samostatnou akci na 5:4 a v 60. minutě Protivný doklepl Dingovu ránu od modré - 7:5. Situace z minulého týdne, kdy Čáslav přišla o vítězství pět vteřin před koncem, se tentokrát neopakovala, domácí si dostatečný náskok už pohlídali.

"Už od zápasu v Benešově naše výkony nebyly špatné, bohužel nás trápí poslední minuty, jako jsme to viděli i dnes. Ještě že jsme měli dostatečný náskok, jinak jsme snad zase prohráli," oddechl si trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Podle mě máme obrovský strach, všichni chceme vyhrát. Každý se to bojí vzít na sebe," hledal příčiny a pokračoval: "Dnes závěr perfektně sehrál první útok. Jsou to zkušení hráči a od toho v Čáslavi jsou. Třicet vteřin odehráli u soupeře v rohu a hru uklidnili." Diváci viděli pěknou hokejovou podívanou. "Přijel velmi kvalitní tým složený z mnoha zkušenených hokejistů. Namátkou znám dlouho třeba Vondrlíka. Zkušenost boleslavských hráčů je na ledě znát, vědí o sobě. Vážím si toho, že jsme proti tak kvalitnímu soupeři vyhráli," uzavřel Tomáš Topol.

Branky a asistence: 11. Sladký (Křišťan), 27. Borovanský (Kraučuk), 28. Ježek (Křišťan, Skokan), 29. Kraučuk (Janata), 48. Sladký, 55. Skokan, 55. Ježek (Křišťan) - 20. Rovný (Protivný), 25. Bílek (Protivný), 33. Mil. Ficek (Kysela), 59. Vaníček (Vondrlík), 60. Protivný (Dinga). Vyloučení: 4/2. Využití: 0/2. Diváků: 375. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Lang, Sladký, Borovanský, Kraučuk - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Němec - Šlejtr, L. Svoboda, Ježek, Křišťan, Skokan. Trenér Tomáš Topol. M. Boleslav B: Marek (47. Kořínek) - Vondršík, Bílek, Franc, Protivný, Rovný - Dinga, Marček, Mil. Ficek, Mich. Ficek, Kysela - Řečínský, Mareš, Bartoš, Vaníček. Trenér Lukáš Rovný.