Unikom

Černou kaňkou zápasu proti Vrchlabí bylo zranění dvou Kozlů

17. leden 2019, 08:11

Kolín/Vrchlabí - Skalp dalšího favorita měli na hokejkách kolínští hokejisté. Ve Vrchlabí třikrát vedli, nakonec ukořistili bod za remízu po základní hrací době, a ještě sahali po bodu navíc v prodloužení. Nakonec ale v nastaveném čase prohráli.

Vrchlabí – Kolín

5:4 pp

V první třetině měli kozlové mírně navrch. Odměnou jim byla vedoucí branka. Bezděk dorážel střelu Němce po závaru před vrchlabskou bránou.

Jestli to v první třetině vypadalo, že bude gólů bude padat málo, jak tomu tradičně mezi těmito soupeři bývá, opak byl pravdou. Druhá třetina nabídla branek hned šest. Nejprve vyrovnání domácích po ztrátě kotouče v útočné třetině. Osm vteřin na to ale kozlové vzali zpět vedení. Po buly šel puk na obránce Bartáka a do brány ho pak protlačil Martínek. V přesilovce však domácí podruhé srovnali.

Jenže kozlové šli do vedení potřetí. V přesilovce Pýcha trefil břevno a Malý dopravil puk do odkryté brány. Byla to přetahovaná. Domácí ale potřetí taky vyrovnali. A nakonec šli 9 sekund před koncem druhého dějství i do vedení.

Obrat ale nedokonali. I když na kozli pálili v poslední části jeden puk za druhým. Ani jeden už neprotlačili za brankovou čáru, a naopak kozlové vyrovnali. Netušil zachytil puk ve středním pásmu a sám v akci nekompromisně zakončil.

V prodloužení měl pak na holi gól Šafránek. Před ním byla jen prázdná brána, jenže domácí gólman se vytasil se zázračným zákrokem a nechal svůj tým ještě bojovat o bod navíc. A domácí ho nakonec získali. Vyhráli 5:4 po prodloužení.

Černou kaňkou na středečním utkání zůstává zranění dvou kozlů. Semirád má zlomenou ruku, Zumr zůstal hospitalizován ve Vrchlabí poté, co zůstal nehybně ležet na ledě a absolvoval RTG páteře.

Branky: 26. Pilař (Matějček, Vašíček), 27. Matějček (Havránek, Pilař), 32. Chalupa (Urban), 40. Bláha (Jirků), 62. Berger (Hlinka) – 16. Bezděk (Martínek R., Němec), 26. Martínek R. (Barták, Kozák), 30. Malý (Pýcha), 52. Netušil. Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Kučera. Vyloučení: 7:6, navíc Vašíček (VRC) a Němec (KOL) 10 min OT za BIT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 4:2, 0:1 – 1:0. Diváci: 1364.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Jelínek, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Jankovský, Semirád, Němec – Pochobradský, Martínek, Kozák – Netušil, Pilný, Kadlec.