Čtyři minuty před koncem Čáslav vedla o dvě branky, nakonec odešla jen s jedním bodem!

17. únor 2022, 23:00

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav měli sehrál střetnutí s HC Žabonosy v listopadu v Kolíně. Duel byl ale odložený a oba celky se ke vzájemnému souboji dostaly ve čtvrtek v Čáslavi:

Čáslav - Žabonosy 5:6 pp (2:1, 1:1, 2:3)

Čtvrteční střetnutí začalo ve svižném tempu, ve 4. min. se před brankářem Křivánkem ocitl Hejný, ale neuspěl. To v 9. min. si Maliny na pravé straně před Novákem nikdo z čáslavských beků nevšímal a po křižné přihrávce od Kubáta to bylo 0:1. Naštěstí Čáslav využila hned první přesilovku, když na brankovišti Sladký bušil do brankáře Křivánka a Grauer nakonec dostal puk do sítě - 1:1. Ve 14. min. se do kotouče na modré čáře opřel Nekvasil a brankáře Nováka zachránila jenom tyč! V 17. min. Krpata chytře vysunul do útočného pásma Sladkého, který kotouč ještě posunul Navrátilovi a ten dostal Čáslav poprvé do vedení - 2:1.

Druhou třetinu začala Čáslav v početní výhodě, ale rány Sladkého nebo Navrátila si cestu do sítě nenašly. Ve 23. min. ale obraně Žabonos pláchl Barbora a svůj únik okořenil brankou - 3:1. Čáslavští potom přestáli první přesilovku soupeře a několik jeho nepříjemných střel, ve 28. min. měl gólman Novák plné ruce práce s tvrdou ranou T. Paroubka, který si vybruslil mezi kruhy. Ve 29. min. tým Žabonos po vyhraném vhazování dobře sehrál kombinaci před čáslavskou bránou a Kedršt už měl před sebou jen prázdnou bránu - 3:2.

Třetí třetinu zahájili aktivněji hráči Žabonos, kteří si do ní přinesli část přesilovky. I když ta zůstala nevyužita, přesto se ve 46. min. dočkali vyrovnání,. když si Hlaveš vybruslil do levé strany a jeho rána zápěstím zapadla za vzdálenější tyč - 3:3. I když to vypadalo, že těžší nohy mají Čáslavští, přiklonilo se skóre na jejich stranu: V 51. min. Sladký trefil také přesně k tyči a v 56. min. unikl Navrátil, mezi kruhy "zasekl" a zvýšil na 5:3. Zdálo se být rozhodnuto, do konce třetí třetiny zbývalo 2.34 minuty, když Žabonosy dostaly možnost přesilovky, kterou podpořily ještě odvoláním gólmana. Svou převahu potom korunovaly brankou Kubáta - 5:4 a v poslední minutě při power-play šest na pět pětadvacet vteřin před sirénou srovnal Kedršt - 5:5.

V prodloužení nejprve Čáslav hrála přesilovku, jenže svou početní výhodu nevyužila a naopak Pýcha v poslední minutě prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Žabonosy - 5:6.

"Žabonosy byly v určitých hokejových fragmentech lepší," uznal trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. "I tyto těžké zápasy se dají vyhrát a my jsme to měli naloženo dobře, čtyři minuty před koncem jsme vedli 5:3," připomněl a pokračoval: "Místo toho, abychom takticky a vyzrálým výkonem utkání dotáhli do vítězného konce... Byl to ale obrázek celého utkání, Žabonosy to tam dotlačily. Hlupáci jsme ale my, máme zkušené hráče na to, abychom takové těžké závěry dokázali zvládnout. To je trestuhodné, pokud bychom takto měli hrát v play-off, nevyhrajeme žádnou sérii. Dnes se to dalo zvládnout, muselo by tam být ale něco navíc. Nezvládli jsme to."

Branky a asistence: 10. Grauer (Sladký, Navrátil), 17. Navrátil (Sladký), 23. Barbora, 51. Sladký, 57. Navrátil - 9. Malina (Kubát), 29. Kedršt (Smejkal, Mejzr), 46. Hlaveš, 59. Kubát (Smejkal, Pýcha), 60. Kedršt (Kubát, Smejkal), 65. Pýcha (Skokan, Smejkal). Rozhodčí: Procházka - Noga, Košata. Vyloučení: 6/5. Využití: 2/1. Čáslav: Novák - Grauer, Bílek, Navrátil, Krpata, Sladký - Janata, L. Svoboda, Blažek, Ježek, Borovanský - Jiří Vlach, Šlejtr, Barbora, Tomek, Hejný. Trenér Ladislav Rytnauer. Žabonosy: Křivánek - Zemánek, Hlaveš, Mejzr, Kedršt, Smejkal - Malina, Pýcha, Hrachovec, Kubát, Hutla - Mich. Pomichálek, Nekvasil, Skokan, Honz, Čtvrtečka - T. Paroubek, Kunášek. Trenér Michal Charvát.