Diváci viděli strhující bitvu se šťastným koncem pro Sršně

30. září 2009, 10:51

Kutná Hora - Ve sváteční pondělí nastoupili dorostenci Stadionu Kutná Hora proti hokejovému týmu Zbraslavi a chtěli odčinit ne zcela přesvědčivý výkon (především v koncovce) z Benešova. Jak prozrazoval zápis o utkání (osm hráčů ročníků 93) a potvrdilo rozbruslení, z Prahy přijel tentokrát velmi kvalitní soupeř.

Kutná Hora - Zbraslav 8:6 (3:0, 4:4, 1:2)

Nabuzeni decibely z nové hudební aparatury, jenž vyhnala z naší kabiny, několik generací pěstěných pavouků, domácí nastoupili k duelu, který začal v 17.00 hod. středoevropského letního času.

Samotný zápas se po úvodním buly vyvíjel pro domácí celek velmi dobře. Hrál se dobrý a svižný hokej. Kvalitní led přispěl ke kombinační hře, kterou dokonale ovládala naše formace ve složení Tvrdík, Hynek, M. Macháček. A přesně tahle útočná lajna otevřela po pár minutách skóre. Za několik minut Kutnohorským daroval druhý gól brankař soupeře, který si nepochopitelně nepokryl vyhozený puk do své třetiny, nechal ho dojet Hynkem a pak co by stojící muž v brance, se nechal vyškolit. Další krásnou akci na jeden dotek, jako z hokejové učebnice zakončil Jirka po nahrávce Matěje a zvýšil tak skóre první třetiny již na 3:0. V těchto chvílích se soupeř začal uchyloval k hodně tvrdé hře a za pochvalu stojí obzvláště Jirkův přístup, který se boxerskou vložkou soupeře nenechal vyprovokovat k oplácení a zbytečné bitce. Snad již konečně pochopil, že nejlepší odpověď na nečistou hru je vítězství nad hokejisty, kteří porušují pravidla.

Před druhou třetinou si domácí v kabině několikrát zdůraznili, že je potřeba dál hrát naplno, protože soupeřovy kvality neodpovídají současnému výsledku. A hokejisté Zbraslavi, jak Kutnohorští očekávali skutečně zbraně nesložili a po pár nenápadných akcích a domácích chybách v obranně, snížili skóre na 3:2. Zdálo se, že se Sršni nachází v situaci, kdy po obdržených brankách nejsou schopni opět otočit vývoj zápasu na svou stranu. Opak však byl pravdou. Herní pohodu domácích borců návrat soupeře do zápasu nezlomil a během několika střídání dvou elitních útoků svítil na světelné tabuli v závěru třetiny stav 7:4 pro Sršně.

Atmosféra třetí třetiny byla pravá hokejová a dokonce se začalo ozývat z tribuny skandování kutnohorských fanoušků. Několik rychlých výpadů Sršňů obrana soupeře ustála, a pak přišla studená sprcha v podobě dvou rychlých, poměrně šťastných branek v domácí síti. Nato se začal hrát hokej, který musel lahodit oku nejednoho diváka. Akce střídala akci a oba celky předváděly kvalitní hru. Následné akce i s notnou dávkou štěstí (tyčky zvonily na obou stranách) již nekončily v brankách, ale i tak museli lahodit oku hokejových fajnšmekrů. Chuť po vyrovnání byla zřetelná z každého pohybu soupeřových hráčů, a tak může jen děkovat, že utkání nebylo o pět minut delší. Vrcholem dramatického podvečera byla power-play soupeře, kterou však kutnohorští kluci zvládli a Ondra po Jirkově vyhraném buly, střelou přes celé kluziště dvě vteřiny před koncem zpečetil naše vítězství.

"Nerad si nasazuji růžové brýle, natolik mne snad už znáte, ale dnešní výkon, to byla opravdová radost z hokeje. Jedním slovem strhující utkání," podotkl trenér Pavel Sirotek a navázal: "Doufejme, že dobrá nálada, výborné výkony a v neposlední řadě už i střelecká potence našim hráčům vydrží co nejdéle. Děkujeme všem našim fanouškům a zraněným spoluhráčům Davidovi a Mirkovi za jejich opětovnou podporu na střídačce. I když vzhledem k jejich dlouhodobým zraněním jim může v kabině nad háček dát jmenovku "Tomáš Rosický"."

Branky K. Hory: Jiří Tvrdík 2, Hynek 2, Vítek 2, Kořistka, Kadlec. K. Hora: Sirotek, Rejna - Zíka, Kadlec, H. Macháček, Draslar, Pipková - Jiří Tvrdík, Hynek, M. Macháček, Vítek, Jan Tvrdík, Kořistka, Ryšan, Švejda, Sádlo, Tomčík.