Do startu mistrovské sezony zapracují hokejisté Čáslavi na obraně i přesilovkách

6. září 2017, 21:48

Čáslav - Příprava hokejistů HC Čáslav na nadcházející sezonu v krajském přeboru finišuje: První mistrovské utkání sehrají v sobotu 16. září v Poděbradech, ještě před tím může trenér Tomáš Topol otestovat tým ve dvou přátelských zápasech. V tom prvním ve středu se Světlou nad Sázavou, generálku pak Čáslav sehraje ve středu 13. září od 18.30 hodin doma proti Novému Bydžovu:

Čáslav - Světlá n. S. 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

První třetina jasně vyzněla pro domácí: Ti proti soupeři, který nastoupil k prvnímu zápasu přípravy, lépe kombinovali, drželi kotouč a vytvořili si dostatek gólových příležitostí. Už zkraje zápasu využil první přesilovku Němec, který v 15. min. tečí Svobodovy rány od modré přidal i druhou branku. O chvíli později se hostům nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma a Kapec je za to nemilosrdně potrestal třetím gólem - 3:0.

Druhá třetina už byla daleko vyrovnanější, už ve 22. min. Světlá přečíslila obranu domácích, ovšem Doležal pálil nad. To ve 34. min. stačilo Langovi dvacet vteřin z dvojnásobné přesilovky, aby zvýšil na 4:0. Na rozdíl od prvního dějství se zahřál i gólman Martin Svoboda, který ve 38. min. likvidoval příležitost Kopeckého. Na ledě se ale přitvrdilo, výsledkem bylo časté vylučování a vše vygradovalo ve 39. min. pěstním soubojem Pipka se Štrosem.

V poslední třetině se hráči obou celků vrátili k hokeji a jako první si příležitost ke skórování připravila Světlá, ovšem Kopeckého skvěle vychytal gólman Martin Svoboda. To prakticky z protiútoku byli Čáslavští úspěšnější, Ježek zvýšil už na 5:0 a vzápětí spustil svůj kanón kapitán Janata, na jehož tvrdou ránu do horního růžku brankář Zvolánek reagovat nemohl - 6:0. Hosté se přece jen dočkali, když v 58. min. Blažek tečoval Kubátovu ránu a stanovil tak konečné skóre na 6:1.

Trenér Čáslavi Tomáš Topol byl spokojený pouze s výsledkem a hrou v první třetině. "Výsledek 3:0 po první třetině nás asi uspokojil, soupeř na nás ve druhé třetině trochu šlápnul, přitvrdila hru a to nás trochu rozhodilo," připustil kouč a pokračoval: "Ve druhé a třetí třetině jsme se do toho nemohli dostat, s hrou v těchto částech zápasu spokojený nejsem. Hra pěkná nebyla, to zlepšit musíme."

Start mistrovské sezony už je za dveřmi - první soutěžní zápas Čáslav sehraje v sobotu 16. září v Poděbradech. "Rozhodovat budou přesilovky a na nich budeme pracovat," naznačil Tomáš Topol. "V Čáslavi jsou tvořiví hráči, budeme pracovat na vyjetí na přesilovky, zaměřit se musíme také na obranu," upozornil a dodal: "V obraně vidím obrovské chyby - například dva obránci vyjedou na jednoho hráče nebo nepokrýváme prostory před bránou. To jsou důležité věci, na tom musíme pracovat."

Branky a asistence: 3. Němec (L. Svoboda), 15. Němec (L. Svoboda, Pipek), 17. Kapec (Ježek), 34. Lang (Janata, Kraučuk), 49. Ježek (Křišťan), 50. Janata (Lang, Kraučuk) - 58. Blažek (Kubát, Kalenský). Vyloučení: 11/9, navíc Pipek - Štros 5 + do konce. Využití: 2/1. Diváků: 210. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Lang, Kraučuk, L. Muras, Sladký - Kadlec, Křišťan, Ježek, Kapec, Miler - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Šudoma, Němec. (J. Krištof - Vítek). Trenér Tomáš Topol. Světlá n. S.: Koubský (Zvolánek) - Jan Svoboda, Kořínek, Böhm, Kubát, Blažek - Špatenka, Drahozal, Doležal, Kopecký, Kalenský - Štros, Dušátko.