Drama se šťastným koncem, vítězný gól dali Sršni z přesilovky v poslední minutě!

25. září 2022, 20:57

Kutná Hora – Po dvou výhrách hostili hokejisté SK Sršni Kutná Hora ve třetím kole krajské ligy HC Benátky nad Jizerou B.

Kutná Hora – Benátky n. J. B 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)

Domácí začali aktivněji a soupeře v jeho obranném pásmu dostávali do úzkých. Jenže v 6. min. vytěžili z první přesilovky vedoucí branku, když přihrávku přes šířku kluziště uklidil do brány Hošek– 1:0. Sršni ale nepolevili ve své aktivní hře a odměnou jim bylo vyrovnání. Nájezd Beranaještě gólem neskončil, A. Kadlecalenejprve v první nadějné pozici trefil gólmana, ovšem vzápětí už srovnal na 1:1. A ještě v prvním dějství Kutnohorští dokonali obrat, když po vyhraném vhazování v útočném pásmu propadl Pecovinahozený puk od modré a Beran – 2:1.

Domácí se v prostřední pasáži zápasu snažili dobývat branku Hofmana, poslali na něj několik zajímavých střel a vytvořili si pár nadějných pozic, jenže gól nevstřelili. Měl k němu nejblíže asi Bašus, jenž zůstal volný mezi kruhy, ovšem netrefil odkrytou bránu. A když všechny pokusy hostů spolehlivě pochytal brankář D. Jelínek, šlo se do posledního dějství s jednobrankovým náskokem Sršňů.

Ti sice na začátku třetí třetiny přestáli přesilovku soupeře, ten ale potom skóre stejně otočil: Nejprve se střela Hoška odrazila k Šímovi, který srovnal na 2:2 a hned za minutu po zmatku před domácí bránou hlavní rozhodčí zapískal, ovšem potom puk z hole Horáčka skončil v síti a sudí gól uznal! – 2:3. Inkasovaná branka Sršně nezastavila, ve 47. min. A. Kadlec dostal přihrávku zpoza brány, jenže pálil jen do gólmana, v 50. min. Beran přesto srovnal, když procedil puk skrz Hofmana do sítě – 3:3. V 52. min. podržel Kutnou Horu brankář D. Jelínek: Nejprve přestál šanci Hejňáka, aby vzápětí lapil do lapačky jeho zakončení v samostatném nájezdu. V 54. min. Jiráň s J. Tvrdíkem nedotáhli slibnou kombinaci do koncovky, v poslední minutě ale hosté nabídli Sršňům přesilovku, kterou 27 vteřin před koncem zápasu využil Jiráň! – 4:3.

Podle trenéra Kutné Hory Jiřího Kadlece se naplnilo přesně to, co domácí čekali. „Hosté jsou mladí, hodně bruslí a v určitých chvílích měli pohybem navrch. Dělalo nám to problémy,“ přiznal kouč a dodal: „Na konci ale faulem přihráli přesilovku, kterou jsme využili.“ Ve druhé třetině měli domácí několik nadějných střel i kombinací před brankou hostů. Gól z toho ale nebyl. „To my umíme, jako netrefit prázdnou bránu,“ zasmál se trenér a doplnil: „Musím zaklepat, zatím nám to vychází a tolik nás to nemrzí. Budou zápasy, ve kterých těch šancí bude méně a každá takto zmařená příležitost bude klíčová.“

Branky a asistence: 9. A. Kadlec (J. Kadlec), 13. Beran, 50. Beran, 60. Jiráň (J. Kadlec) – 6. Hošek (Horáček, Uřidil), 45. Šíma (Hošek), 56. Horáček. Rozhodčí: Krivák – Větrovský, Zahradníček. Vyloučení: 3/2. Využití: 1/1. K. Hora: D. Jelínek – Pav. Švejda, Havránek – Bašus, Chmelař – Petr Švejda – J. Tvrdík, Beran, Dytrych – A. Kadlec, J. Kadlec, Jiráň – Mikeška, M. Jelínek, Sádlo. Trenér Jiří Kadlec. Benátky n. J. B: Hofman – Tišev, Macura, Horáček, Hošek, Votoupal – Švach, Uřidil, Peca, Hejňák, Šíma – Kulvejt, Junek, Belas, Kusý.