Filip Bílek hattrickem zavelel k obratu, Čáslav doma poprvé zvítězila!

31. říjen 2021, 20:21

Čáslav – Krajská liga pokračovala pro hokejisty HC Čáslav nedělním zápasem 8. kola, ve kterém na svém stadionu přivítali HC Rytíři Vlašim:

Čáslav – Vlašim 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Domácí začali katastrofálně, branku inkasovali po 28 vteřinách z prvního útoku soupeře, když Kucharčík po přihrávce Kratochvíla zakončoval do odkryté brány – 0:1. Čáslavi chvíli trvalo, než nabrala obrátky, hosty zatlačila před jejich bránu hlavně při druhé přesilovce, ale nic se z toho neurodilo.

Druhou třetinu Čáslavští začali aktivně, vypadalo to hodně nadějně, jenže z tlaku ujel Košťálek a překonal M. Svobodu v bráně – 0:2. Gólman domácích se vyznamenal ve 25. min., když parádně zlikvidoval přečíslení a zakončení Drahoše. Hra nabrala spád, v šancích se vystřídali Křišťan a Krpata, jenže ve 29. min. zčista jasna po náporu Čáslavi domácí zchladil Kratochvíl - 0:3! Teprve třetí gól jako kdyby čáslavský tým probudil a pomohla mu také půlminutová dvojnásobná přesilovka, kterou využili Křišťan. A když útočníci měli problém s gólmanem Holánkem, vzal odpovědnost na sebe Bílek, který dvěma přesnými ranami od modré srovnal na 3:3!

Ve 45. min. dokonal obrat Bílek, který další ranou od modré tentokrát pověsil puk do šibenice a využil tak přesilovku – 4:3. Ovšem třetí třetina přinesla spíše boj, řadu vyloučení a diskusí. Ve 47. min. se vytáhl gólman M. Svoboda proti nájezdu Floriána s Kucharčíkem a vzápětí měli domácí výhodu dvojnásobné přesilovky. Jenže tu přes několik nadějných ran nevyužili, naopak ve 49. min. měl dvojnásobnou početní výhodu soupeř, a to celé dvě minuty. Gólman M. Svoboda se měl co ohánět, v 51. min. to dokonce vypadalo, že pro zranění odstoupí a na led se dostane J. Krištof. Zápas ale dochytal, Vlašimští svůj tlak v 53. min. korunovali vyrovnáním na 4:4. Neradovali se ale dlouho, v 55. min. zápas rozhodl – Navrátil 5:4. V posledních minutách při vyloučení T. Pipka hosté odvolali gólmana, ale ke gólu měli blíže Čáslavští: Jenže Ježek ani Křišťan prázdnou bránu netrefili, i tak se Čáslav radovala z prvního domácího vítězství sezony!

„Stálo to hodně fyzických, ale i psychických sil. Zlaté by to bylo být na ledě,“ ulevil si trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „První třetinu jsme nezvládli, hosté se potom dostali do vedení o tři góly. Hráli jsme špatně, hokej jak z okresního přeboru, špatně se na to koukalo,“ zlobil se kouč a pokračoval: „Jsem rád, že kluci do toho potom dali něco navíc a proměnili i nějaké střely, které jsme v předchozích zápasech neměli.“ Trefoval se hlavně Filip Bílek, který se zapsal hattrickem. „Dostali jsme se do hry, i když konec byl vypjatý, měli jsme tam přesilovku pět na tři a mohli rozhodnout, nakonec to kluci dotlačili. Jsem rád, že jsme konečně doma poprvé vyhráli, že si to mohli zažít diváci i my,“ oddechl si trenér.

Deset minut před koncem to vypadalo, že gólman Martin Svoboda není úplně v pořádku a říká si o střídání. „Stoprocentní není, ale dochytal to. I hosté měli pět na tři, jsem rád, že to zvládl, že jsme to zvládli my všichni,“ uzavřel Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 33. Křišťan (Tomek, Grauer), 36. Bílek (T. Pipek), 39. Bílek (Janata), 55. Navrátil (Krpata, T. Pipek) - 1. Kucharčík (Kratochvíl, Florián), 23. Košťálek (Fiala), 29. Kratochvíl (Kucharčík, Florián), 53. Kratochvíl (Kucharčík, Florián). Rozhodčí: Labuta – Zahradníček, Raška. Vyloučení: 7/9, navíc Tomek 5 + do konce. Využití: 2/0. Čáslav: M. Svoboda – Janata, Bílek, Krpata, T. Pipek, Navrátil – Grauer, Kulhánek, Tomek, Ježek, Křišťan – L. Svoboda, Šlejtr, Jiří Vlach, Barbora, Sladký. Trenér Ladislav Rytnauer. Vlašim: Holánek – Horálek, J. Pessr, Kratochvíl, Florián, Kucharčík – Matějka, Jerman, Holeš, Herwig, Kočí – Dvořák, Vl. Pessr, Košťálek, Svoboda, Fiala, Drahoš. Trenér Jan Jaeger.

Kutná Hora – Poděbrady 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky a asistence: 22. Málek (Jan Tvrdík, Chmelař), 43. Jiráň (Plíhal) - 11. Pojkar, 19. Martínek, 26. Martínek, 38. Rindoš (Bartoň), 50. Tuma (Pojkar, Bartoň), 54. Toupal (Martínek, Vošta). Rozhodčí: Jecelín – Šubrt, Špringl. Vyloučení: 6/4. Využití: 1/1, v oslabení 0/1.