Finálovou sérii krajské ligy lépe rozehráli hokejisté HC Čáslav!

6. březen 2019, 21:02

Čáslav - Postupem do finále krajské ligy hokejisté HC Čslav splnili předsezonní cíl. Ovšem samozřejmě chtějí víc! V cestě jim ale stojí mužstvo Černošic, které Čáslavským ukončilo minulou sezonu v semifinále. Po prohře v Černošicích vloni Čáslav prohrála doma 2:3 a v soutěži skončila třetí. Bude pomsta ve finále sladká?

Čáslav - Černošice 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Více práce měl v prvních minutách gólman Čáslavi M. Svoboda, který řešil několik závarů před svou  bránou. Blíže ke gólu byli ale domácí, jenže M. Pipek v 7. min. jen zaťukal na tyč Frolíkovy brány. O chvíli později Čáslav zahrála první přesilovku a T. Pipek parádně zavěsil do černošické klece první zásah - 1:0. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho, v 9. min. je nevyhozený kotouč z vlastního pásma stál vyrovnání, když zpoza kruhu trefil Staněk - 1:1. Vyrovnání vzalo letcům z Čáslavi na několik minut vítr z plachet, novou energii jim do nohou nalil Navrátil, když jeho přesilovková rána od modré skončila u tyče - 2:1.

Prostřední pasáž utkání hosté začali přesilovkou, která se jim ale moc nepovedla. Jediné střely na M. Svobodu zapsali Staněk a Červený, ovšem mířili nepřesně. Ani početní výhoda domácím tentokrát nepomohla, ale hned po vypršení černošického trestu zůstal Borovanský před bránou sám a puk zavěsil pod víko - 3:1. Další minuty ale přece jen patřily hostům. Němeček z prostoru mezi kruhy pálil do gólmana M. Svobody, který ve 34. min. zlikvidoval gólovky Brejchy i Krudence! Ve 35. min. Hofmeister viděl před čáslavskou bránou R. Formánka, jenže akce skončila opět na výborném M. Svobodovi. Ve 36. min. se po dlouhé době osmělili opět domácí, jenže Jiří Vlach přestřelil. Až ve 39. min. se Navrátil protáhl do útočného pásma a poslal puk tyči - 4:1!

Také na začátku poslední třetiny měli hosté dvakrát početní výhodu, ale gólmana M. Svobodu otestoval jen Jobek, na druhé straně Šulc napálil nalitý kotouč těsně vedle černošické klece. Hosté se s blížícím se koncem snažili o tlak, který podpořila ještě přesilovka, ale Formánkova střela skončila v lapačce gólmana M. Svobody a domácíí obrana soupeři nic vážnějšího nepovolila. V 60. min. pálil ještě Sobotka do brankáře M. Svoboda, ale to už bylo nad slunce jasné, že první vítězství finálové série si připíše Čáslav!

"Jde o finále. Zápas možná nebyl až tak hokejový, zato ale bojovný. Bojuje se o každý milimetr ledu," uvedl trenér HC Čáslav Tomáš Topol. "Potkala se dvě úžasná mužstva a podobně to bude vypadat asi i v Černošicích," přemýšlel už o druhém zápase finálové série. "Výsledek nechci předjímat, víme, jak výborný tým proti nám stojí. Budou rozhodovat detaily - dnes jsme dvakrát udělali neodpovědnou věc a hned z toho byly obrovské šance a závary. Černošice jsou zkušeným týmem, který dokáže každou chybičku potrestat," zdůraznil a dodal: "Dnes nám fungovala obrana, doufám, že na to navážeme v Černošicích." Čáslavi pomohly také přesilovky, hned z těch dvou prvních skórovala! "To vždycky pomůže, na druhou stranu jsme byli často vylučovaní a oslabení jsme ubránili. Budeme se muset hlavně vyvarovat hlavně faulů v útočném pásmu. Vyloučení musíme omezit," uzavřel Tomáš Topol.

Do hodnocení prvního finálového zápasu se pustil také útočník Michal Borovanský. "Povedl se nám vstup do zápasu, vedli jsme 1:0. Ve druhé třetině jsme měli čtyřminutovou přesilovku a ta nám nevyšla. Potom nás Černošice zatlačily a brankář Martin Svoboda nás parádně podržel. Létalo to tam," rozebíral zápas a pokračoval: "Ke konci druhé třetiny jsme dali hodně důležitou branku, která nás uklidnila. Vedení jsme si chtěli pohlídat a to se nám povedlo. Přesilovky nám dneska šly, na rozdíl od zápasů s Mělníkem se nám dařilo bránit i oslabení. To bylo klíčové, Černošice toho moc neměly, ale když ano, parádně nás podržel brankář Martin Svoboda," doplnil Michal Borovanský, který doufá, že Čáslav rozhodne finále už v sobotu v Černošicích: "Máme psychickou výhodu, doufám, že finálovou sérii dotlačíme do vítězného konce už v sobotu v Černošicích."

Branky a asistence: 9. T. Pipek (M. Pipek), 17. Navrátil (Lang), 25. Borovanský (Křišťan, L. Muras), 39. Navrátil - 10. Staněk (Sobotka, R. Formánek). Vyloučení: 6/7, navíc Vladyka 10 minut OT. Využití: 2/0. Diváků: 734. Čáslav: M. Svoboda - Šlejtr, Lang, M. Pipek, T. Pipek, Navrátil - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, L. Svoboda - Kůrka, Bílek, Borovanský, Jiří Vlach, Ježek. (Vich - L. Svoboda). Trenér Tomáš Topol. Černošice: Frolík - Němeček, Staněk, R. Formánek, Sobotka, Hofmeister - Novák, Vladyka, Brejcha, Krudenc, Šalamoun - Ureš, Bureš, Dimitrov, Červený, Jobek (M. Formánek - Loskot). Trenér Tomáš Jobek.