17. říjen 2021, 21:19

Čáslav – K dalšímu střetnutí krajské ligy hokejisté HC Čáslav nastoupili v neděli opět doma, kde přivítali HC Lev Benešov. Přímo na led šel týmu pomoct trenér Ladislav Rytnauer, který obul brusle po více dvou letech. Dal dva góly, ovšem na body to ani tentokrát nestačilo.

Čáslav – Benešov 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)

Domácí začali dobře, ujali se vedení a měli další šance, aby své vedení navýšili. Místo toho ale J. Zderadička srovnal a z jeho hole v 9. min. propadl lehký puk M. Svobodovi do sítě a najednou bylo vše naopak – 1:2. Aby toho nebylo málo, ještě v první třetině hosté odskočili na dvougólový rozdíl: Netolického šance ještě gólem neskončila, ale v signalizované výhodě Beran upravil na 1:3.

Druhá třetina zastihla čáslavský tým v pořádném útlumu. Hrálo se především před jeho brankou a ochozy čáslavského stadionu začaly tichnout. Svou převahu Benešov vyjádřil dvaapadesát vteřin před druhou sirénou – 1:4.

Fanoušky probral až ve 46. min. Grauer: Tomek zavezl kotouč do benešovského pásma, vrátil ho na modrou a Grauer vykřesal pro domácí šanci – 2:4. Domácí se probudili, soupeře zmačkli a vzadu je držel Novák: Při šancích Berana a Starce. Čáslavský tlak sílil, v 56. min. Navrátil z dobré pozice pálil jen do gólmana. V posledních dvou minutách domácí odvolali Nováka z brány a odměnou jim byla branka v čase 58:44, když střelu Grauera od modré doklepl Rytnauer – 3:4. To už ale bylo ze strany Čáslavi vše, hosté tři vteřiny před závěrečnou sirénou pečetili své vítězství do prázdné brány.

„Konečně jsme vedli 1:0 a v prvním pěti, šesti minutách jsme mohli skóre navýšit, úvod byl dobrý, byli jsme lepším týmem než Benešov,“ upozornil trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „Pak ale po jednom dobře trefeném puku od hostů a jednom smolném gólu našeho brankáře to bylo 1:2,“ pokrčil rameny kouč a pokračoval: „Druhá třetina byla od nás hodně špatná, na bránu jsme vystřelili snad jen třikrát, to bylo špatné, neměli jsme vůbec nic. V tu chvíli hosté dobře bruslili a hráli výborně.“

V posledním dějství Čáslav nakonec sahala po vyrovnání. „Těší mě, že jsme třetí třetinu nezabalili. Byla to asi nejlepších deset minut v soutěži. Myslím, že i fanoušci ocenili, že se dře, maká a bojuje se o výsledek. Těchto deset minut snese měřítko. Musíme jít dál a věřit, že to zlomíme,“ uzavřel Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 3. Rytnauer (Barbora), 46. Tomek (Grauer), 59. Rytnauer (Grauer) – 5. J. Zderadička (Polesný), 9. J. Zderadička, 20. Beran (Sládek), 40. Starec (Holánek, Rittig), 60. Sládek (Holánek). Rozhodčí: Raška – Marvan, Procházka. Vyloučení: 2/3. Bez využití. Diváků: 130. Čáslav: M. Svoboda (9. Novák) – Bílek, Kulhánek, Krpata, T. Pipek, Tomek – Grauer, Janata, Ježek, Křišťan, Navrátil – L. Svoboda, Šlejtr, Rytnauer, Jiří Vlach, Barbora. Trenér Ladislav Rytnauer. Benešov: Čásenský – Rittih, J. Zderadička, Beran, Kořánek, F. Zderadička, Kotýnek, Mrva, Kaňka, Sládek, Holánek, Kižlin, Kohout, Dušek, Polesný, Netolický, Starec. Trenér Pavel Dvořák.