Hokejisté Čáslavi potěšili šest stovek diváků vítězstvím v prvním semifinálovém zápase!

27. únor 2019, 21:05

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav ve středu rozehráli semifinále krajské ligy, když na svém ledě přivítali nepříjemný tým HC Junior Mělník. O kvalitách soupeře se přesvědčili na vlastní kůži na konci ledna, kdy v Mělníce Čáslavští prohráli 7:2.

Čáslav - Mělník  4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Prvnímu semifinálovému zápasu předcházela státní hymnou v podání trubačů B Dance Band, ovšem potom měla hra od první minuty pořádný říz a diváci v prvním dějství viděli osm vyloučených a trestné střílení! První přesilovku si zahráli hosté, ovšem M. Svoboda vyrážečkou zlikvidoval Krejsovu šanci. Při druhé početní výhodě Mělníka v 11. min. Stinka pálil naštěstí nad. Ve 13. min. zahrozili také Čáslavští když Borovanský předložil puk Vlachovi. Ten ale nejprve mířil do gólmana z dorážky přestřelil. V 16. min. rozhodčí poslali domácí na půl minuty do třech, ovšem jen co M. Pipek naskočil z trestné lavice, řítil se do samostatného nájezdu a gólman Vokurka jen špičkou betonu puk vyrazil. Horko bylo gólmanovi M. Svobodovi v 19. min., kdy čelil trestnému střílení Šubrta, ovšem vedl si skvěle a na stavu se nic nezměnilo!

Zkraje druhé třetiny si více příležitostí vytvořili domácí, jenže rána Bílka od modré, ani šance T. Pipka ke gólu nevedly. Ve 24. min. se dobré střelecké pozice tlačil T. Havel, ale M. Svobodu nepřelstil. O chvíli později Sladký z úhlu zaťukal na břevno mělnické brány, aby se Čáslavští dočkali ve 28. min. ve vlastním oslabení: Hosté propadli na útočné modré čáře a T. Pipek svůj nájezd zakončil vedoucí brankou - 1:0, a to o chvíli později Kůrka od modré pálil do tyče! Několik minut potom domácí hráli v početní výhodě, čtyřicet vteřin dokonce pět na tři, ale svůj náskok pojistit nedokázali. Ve 38. min. Ježkovi před odkrytou bránou poskakoval kotouč, ve 39. min. Kůrka zpoza brány našel Borovanského, akce ale skončila pukem ve Vokurkově náruči.

Také třetí třetinu začali aktivněji domácí a odměnou jim byla druhá branka, když Šulcovu přesilovkovou ránu od modré srazil do sítě Kraučuk - 2:0. Těžké chvíle přestála Čáslav v 52. min., kdy čelila minutové dvojnásobné převaze soupeře. Asi největší přesilovkovou příležitost měl Litera, ale M. Svoboda se výtečným zákrokem o nulu připravit nenechal. V 55. min. se domácím dýchalo zase o poznání lépe: T. Pipek najel až před gólmana a akci dotáhl M. Pipek - 3:0. A výsledek prvního semifinálového souboje vyšperkoval Borovanský, když se z pravé strany trefil přesně do horního růžku Vokurkovy brány - 4:0.

Po vítězství 4:0 se zápas hodnotil trenérovi Čáslavi Tomáši Topolovi samozřejmě dobře. "Smekám ale před kluky z obou mužstev, jak výtečný hokej předvedli," uvedl a pokračoval: "Říkal jsem, že to bude krásná série a to se dnes potvrdilo. Ve druhé třetině jsme na soupeře šlápli, zatavili jsme ho a ve třetí třetině jsme ho dorazili. Za vítězstvím jsme si šli, je to ale pořád 1:0 v sérii. V Mělníce nás čeká těžký zápas na horké půdě, pojedeme tam s pokorou." Hosté měli k dispozici dvě přesilovky pět na tři, trestné střílení a několik dalších přesilovek. Ani to jim ale ke vstřelení branky nestačilo. "Gólman Martin Svoboda chytal dobře, ale jsme jeden tým a pomáhali jsme mu v obraně. Hlavně jsme pomohli v útoku, že jsme dali čtyři góly," upozornil Tomáš Topol. "Je to play-off, fauly přicházet budou. V zápase byly dva zbytečné, které by se stávat neměly, ale nechci hráčům svazovat ruce," uzavřel.

"Vyhráli jsme první zápas, tak super. Navíc už tam bylo víc věcí z play-off, než v té první sérii," hodnotil zápas s Mělníkem Jakub Šulc. "V sobotu budeme potřebovat ještě o trochu víc, Mělník na nás bude zase o něco více připravený a bude vědět, co od nás čekat," přemýšlel o sobotním zápase. Čáslav v Mělníce v základní části v lednu prohrála, ovšem semifinálový souboj je úplně jiné kafe. "Kdybychom tam v lednu vyhráli 8:0 a teď prohráli semifinálovou sérii, bylo by to horší," upozornil Jakub Šulc, který doufá, že už případný třetí zápas se v neděli v Čáslavi hrát nebude. "Chci den volna a jet na chatu," usmíval se.

Branky a asistence: 28. T. Pipek (Navrátil), 43. Kraučuk (Šulc), 55. M. Pipek (T. Pipek), 58. Borovanský (Bílek). Vyloučení: 10/8. Využití: 1/0. V oslabení: 1/0. Diváků: 594. Čáslav: M. Svoboda - Šlejtr, Lang, M. Pipek, T. Pipek, Navrátil - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Kůrka, Bílek, Borovanský, Ježek, Sladký - Jiří Vlach, L. Svoboda. Trenér Tomáš Topol. Mělník: Vokurka - Cicvárek, Prejza, T. Havel, Šubrt, Litera - Novák, Kubica, Stinka, Macek, Šípek - Kulhánek, Krejsa, Kratochvíl, D. Havel, Šícha (Fiala, Lenc, Vaněk, Fedymycz, Škarohlíd). Trenér Jiří Škubal.