Hokejisté Čáslavi zasypali soupeře ze Žabonos ve druhé a třetí třetině dvanácti góly!

4. září 2019, 21:56

Čáslav - Po přípraveném turnaji "Gripen Cup", ve kterém hokejisté HC Čáslav v sobotu doma skončili druzí až po nájezdech za Mělníkem, nastoupili ve středu k přátelskému duelu proti svému soupeři z krajské ligy - HC Žabonosy:

Čáslav - Žabonosy 13:2 (1:1, 6:1, 6:0)

V bezstarostném začátku se šance a nadějné střely rodily na obou stranách, jako první ale skórovali hosté, když ne příliš prudká přesilovková rána Procházky od modré prošla kolem lapačky M. Svobody do sítě - 0:1. O chvíli později domácí srovnali: M. Pipek zavezl puk do útočné třetiny, připravil ho Šlejtrovi, který zamířil přesně - 1:1.

Ve druhé třetině domácí roztočili pořádný gólový kolotoč. Třemi rychlými góly se dostali do vedení 4:1: Ve 25. min. Sladký v rohu udržel puk, našel volného Vlacha, který dával před práznou bránu Borovanskému - 2:1. Netrvalo dlouho a Janata parádně trefil horní růžek - 3:1. Potom sice M. Pipek neproměnil svůj únik, ale ve 28. min. po pěkné kombinaci L. Muras dotíral na gólmana, který nevěděl o puku a byla z toho čtvrtá branka - 4:1. Ve 30. min. hosté sice zkorigovali na 4:2 brankou Beňovského, jenže po pár vteřinách si Čáslav vzala tříbrankové zpět a navrch přidala další góly: Křišťan ze svého sóla upravil na 5:2 a brankou skončil i další únik, tentokrát Navrátila v oslabení - ten pověsil kotouč "pod víko" - 6:2. Gólový účet druhé třetiny podrtrhla tečovaná rána Sladkého - 7:2.

Střetnutí bylo rozhodnuto a stalo se jen otázkou skóre. Zatímco hosté své vyložené šance nezužitkovali, domácí pravidelně posílali puky do sítě Žabonos. Pěknou individuální akci z rohu kluziště zakončil Sladký téměř do prázdné brány, Vlach a Kraučuk dvěma slepenými góly zvýšili už na 11:2. V 53. min. po další teči Navrátil upravil na 12:2 a pět minut před koncem M. Pipek téměř z nulového úhlu završil skóre na 13:2.

Nejslabší částí zápasu byla první třetina. "Ta byla hrozná!" zlobil se trenér Čáslavi Tomáš Topol. "První třetina se nám vůbec nepovedla. Trochu jsme to změnili a od druhé třetiny se dostávali do tempa," uvedl a pokračoval: "Hra je ale ještě syrová, chybí nám finální přihrávka. Jdeme do pěkné akce, které chybí ta poslední přihrávka. Na tom musíme pracovat. V úterý se budeme věnovat ještě trochu kondici, za týden ve středu sehrajeme poslední přípravné utkání s kvalitním soupeřem z Nového Bydžova."

Za rozhodnutého stavu měli ve středu hosté také řadu šancí, včetně těch nejvyloženějších. Ty ale neproměnili. "Obrana nám trochu hoří, musíme se do toho dostat. Jsou tam ale chyby, které už by se stávat neměly," uzavřel Tomáš Topol.

Za obhajobou krajského titulu Čáslav vyrazí v neděli 15. září doma od 17 hodin proti HC Poděbrady, ještě před tím ale ve středu 11. září odehraje doma generálku proti Novému Bydžovu.

Branky a asistence: 8. Šlejtr (M. Pipek), 25. Borovanský (Jiří Vlach, Sladký), 26. Janata (Šulc), 28. L. Muras, 30. Křišťan, 31. Navrátil, 34. Sladký (Borovanský, L. Svoboda), 43. Sladký (Barbora), 44. Kůrka (Sladký), 44. Jiří Vlach (Borovanský), 45. Kraučuk (L. Muras), 53. Navrátil (Janata), 55. M. Pipek (Kraučuk) - 6. Procházka, 30. Beňovský (Lakota, Kunášek). Vyloučení: 10/4. Využití: 0/1. V oslabení: 1/0. Čáslav: M. Svoboda - L. Svoboda, Lang, Borovanský, Jiří Vlach, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, Barbora, Navrátil, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol. Žabonosy: Dudzík - Kunášek, Hlaveš, Mejzr, Beňovský, Hrachovec - Skokan, Procházka, Honz, Charvát - Lakota, T. Paroubek, Mich. Pomichálek, Malina, Čtvrtečka. Trenér Michal Charvát.