Ještě není konec! Čáslav vrátila čtvrtfinálovou sérii do Mělníka!

5. březen 2022, 19:55

Čáslav – Druhý zápas čtvrtfinálové série krajské ligy sehráli hokejisté HC Čáslav v sobotu doma. V prvním duelu na ledě HC Mělník prohráli ve středu 7:0 a pokud si chtěli zachovat šanci na semifinále, potřebovali doma vyhrát:

Čáslav – Mělník 5:4 pp (3:1, 0:3, 1:0)

Sobotní zápas Čáslav začala skvěle, když už po 44 vteřinách otevřel skóre Ježek. Do druhé třetiny šli domácí s dvougólovým náskokem, který ovšem lídr soutěže vymazal a navíc ve 38. min. propadla Novákovi do brány ne příliš prudká rána Cicvárka – 3:4. V posledním dějství měli Čáslavští problém s houževnatou obranou soupeře na modré čáře, ovšem v posledních dvou minutách se odhodlali ke hře bez brankáře a vyplatilo se! Jednapadesát vteřin před koncem gólman Chábera chtěl rozehrát puk, jenže namazal Krpatovi, který srovnal na 4:4! V prodloužení vzal odpovědnost na sebe Borovanský, projel celé hřiště a pod víko trefil pro Čáslav třetí rozhodující zápas, který oba týmy odehrají v Mělníce v neděli!

Výtěžek vstupného HC Čáslav věnoval na pomoc Ukrajině a celkem vybral 33.300,- Kč! „První třetina se nám povedla skvěle, ale Mělník je výborný soupeř. A to potvrdil v dalších čtyřiceti minutách,“ upozornil čáslavský trenér Ladislav Rytnauer. „Kluci jsou rychlí, bruslařsky jsou dobře vybavení a je to s nimi těžký hokej,“ dodal a pokračoval: „Naši kluci dřeli, chyba hostujícího brankáře nás dostala do zápasu a prodloužení tři na tři už je to vabank. Borovanský to vzal na sebe, jsme spokojení, že se vracíme do Mělníka.“ A má Čáslav šanci ve třetím zápase v Mělníce uspět? „Může se stát cokoliv, play-off je zajímavá soutěž. Budeme se snažit postoupit,“ uzavřel trenér.

Branky a asistence: 1. Ježek (Blažek), 5. Ježek (Blažek, Borovanský), 14. Borovanský, 60. Krpata, 64. Borovanský – 12. Macek (Cafourek, Havel), 26. Havel (Šubrt, Kapoun), 36. Šubrt, 38. Cicvárek. Rozhodčí: Kubeš – Hnilička, Marvan. Vyloučení: 7/6. Využití: 0/1. Diváků: 300. Čáslav: Novák – Bílek, Grauer, Navrátil, Krpata, Sladký – Janata, L. Svoboda, Borovanský, Ježek, Blažek – Šlejtr, Jiří Vlach, L. Muras, Barbora. Trenér Ladislav Rytnaer.