Unikom

Kolín odehrál se Žďárem nejhezčí zápas sezony

5. únor 2017, 11:53

Kolín - Nejhezčí zápas sezony. Tak titulovali nejen fanoušci sobotní výhru Kolína nad Žďárem nad Sázavou. Kolín po slabším začátku převzal otěže, dominoval, a to vše okořenil nádhernými góly.

Kolín – Žďár nad Sázavou

6:2

Začátek zápasu. Kolín tlačí, ale málo střílí. Pak ujíždí Jícha a jeho puk propadá Sejpalovi mezi rukou a tělem. Hosté se dostávají do vedení. Kolín, i když nehraje úplně “eňo ňuňo“, vyrovnává ještě v první třetině. Březina posílá puk z rohu, před bránou ho Malý tečuje na Pipka, který může do prázdné brány vyrovnat.

Od druhé třetiny patří zápas Kolínu. Nejdřív Kozlové rychle využívají přesilovku pět na tři. Svižnými přihrávkami vytahávají gólmana z brány a Pipek může zakončovat znovu do prázdné. Pak Zumr bojuje na buly o puk, ale pár vteřin všichni jen stojí jak sádroví trpaslíci a nic nedělají, až se Kozák rozhodne si puk vzít, udělá dva kroky a pod zvyšuje už na 3:1.

Pak si tedy Kozlové vybírají slabou chvilku, když pod dojmem vedení poleví. Hosté toho využívají a trochu se štětím snižují na rozdíl jediného gólu. Pak dokonce přidávají dvě tyčky, ale stav je pořád o gól výhodný pro Kolín.

A v poslední části? To domácí nenechají nic náhodě. Ve hře čtyři na čtyři Březina od modré po ledě zvyšuje náskok a pak stojí i u myšlenky gólu v oslabení. Daří se mu totiž vyhodit a puk se od žďárských hráčů odrazí k Pipkovi, který ujíždí sám a mezi betony dává Kolínu bezpečný náskok. V poslední minutě ještě hezkou akci vymýšlí Barták, která po mantinelu zaváží puk do třetiny, posílá ho na zadní tyč na hokejku Zumra a ten zvyšuje na konečných 6:2.

Kolín tato výhra v tabulce neposunula výš, ale bodově je to velmi vyrovnané. Šestý Kolín ztrácí na třetí Žďár jen pět bodů a má ještě zápas k dobru.

Branky: 17. Pipek (Malý, Březina), 22. Pipek (Havelka, Morkes), 27. Kozák (Zumr), 46. Březina (Hanzl, Pipek), 47. Pipek (Březina), 60. Zumr (Barták) – 10. Jícha (Kolda), 31. Beneš (Jícha). Rozhodčí: Battěk – Marek, Tasch. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0. Diváci: 712.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Havelka, Skokan, Barták – Malý, Kadlec st., Panna – Morkes, Krajňák, Pipek – Černý, Zumr, Kozák.