Kolínští hokejisté byli blízko bodovému zisku, Benátky rozhodly tři minuty před koncem!

8. říjen 2020, 11:28

Benátky n/J - Kolínští hokejisté sahali po dalším bodu, ale tentokrát zápas do vítězného nebo alespoň remízového konce nedotáhli. Inkasovali tři minuty před koncem a o gól zůstali poraženi.

Benátky n/J - Kolín 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Přitom dotáhli nepříznivý vývoj z 2:0 na 2:3. Po inkasované brance po individuální chybě a druhé z proměněné přesilovky domácích zabrali, a ještě do konce prvního dějství vyrovnali na 2:2. V první gólové akci Kolína si Husa sjel od modré na kruhy, kde ho volného našel Jankovský – 2:1. Pak Šafránek ulovil benátecký puk do útoku, aby přes tři čáry poslal kupředu Krále – 2:2.

V závěru druhého dějství šel Kolín v přesilovce do vedení. Husa od modré na tyč nahrál Šafránkovi, který zamířil a nemýlil se. Domácí ale rychle vyrovnali z brejku, a tak si Kolín vedení dlouho neužil.

Ujal se ho ještě jednou, dvacet sekund před koncem druhé třetiny. Znovu v přesilovce. Šafránek našel na ose Stehlíka, který byl přesný, ale i na tuto branku Kolína domácí rychle reagovali. Sice až po pauze, ale minutu potom, co hráči vjeli na led. I Benátky proměnily přesilovku.

Nerozhodný stav vydržel málem až do konce. A to i přesto, že domácí měli k dispozici trestné střílení. Sejpal Zacharu vychytal. A i přesto, že benátecký Hrabík v půlce poslední dvacetiminutovky vystihl kolínskou rozehrávku a prověřil Sejpala tváří v tvář. Jeho pokus skončil na betonech Sejpala. A do třetice i přesto, že se pět minut před koncem za obranou Benátek objevil Král a byl také v gólové pozici. Ani z jedné akce gól nepadl, až z nenápadné střely tři minuty před koncem. Ta se zatočila do Sejpalovy branky a rozhodla. Kolín odjel z Benátek poražen.

Branky a nahrávky: 9. Hrabík, 10. Vlach (Hanousek, Zachar), 37. Aubrecht (Hrabík, Pekař), 42. Hanousek (Vlach, Dlouhý), 57. Najman (Zachar, Vlach) – 12. Husa (Jankovský, Kukla), 15. Král (Šafránek), 36. Šafránek (Husa, Jankovský), 40. Stehlík (Šafránek, Husa).

Rozhodčí: Souček, Wagner – Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 7:4, navíc TS za faul Štohanzla. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:2, 1:2, 2:0. Diváci: 0.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kozák, Semirád, Němec.