Kolínští Kozlové derby v Kutné Hoře definitivně zlomili ve třetí třetině

6. listopad 2022, 20:45

Kutná Hora – Po sobotní výhře Poděbrad se Žabonosy klesli hokejisté HC Sršni Kutná Hora na druhé místo tabulky skupiny Východ základní části krajské ligy. Na první příčku se mohli opět vrátit v neděli, kdy hostili SC Kolín B:

Kutná Hora – Kolín B 1:6 (0:1, 1:1, 04)

Po vyrovnaném začátku inciativu postupně přebírali hosté, kteří ve 14. minutě měli navíc výhodu přesilovky. Tu hned po devíti vteřinách využil Kozák – 0:1. Také po zbytek první třetiny byli Kolínští aktivnější a blízko gólu byli v 17. min., kdy Kozáknabídl tvrdou ránu Kopeckému, kterou ale gólman D. Jelínek vyrazil.

Druhou část zápasu začali přesilovkou naopak Sršni, ale hned z rozehrání ujel Semirád, který však brankáře D. Jelínka nepřekonal. Přesilovka se domácím nepovedla, hosté je napadáním drželi v obranném pásmu a Sršni ani jednou nevystřelili. To ve druhé početní výhodě už Kutná Hora zintenzivnila střelbu, ale více se zapotil gólman Jelínek při šanci Vaňkovského. Ve 31. min. se příznivci domácích barev dočkali vyrovnání, když Beranovu střelu Martínek jen vyrazil a puk do brány doklepl Jan Tvrdík – 1:1. Ve 34. min. se stejný hráč dostal ještě do nájezdu, který ale gólem neskončil, naopak hosté vrátili vedení na svou stranu: Kutnohorští nedostali puk ze svého pásma a po rychlé přihrávce Kopeckého následovala pohotová rána Kozáka– 1:2.

O osudu zápasu hosté rozhodli už na začátku poslední pasáže: Nejprve Kozák srazil do sítě Huškův nahozený puk od modré, a ani ne za minutu Želizňák prostřelil D. Jelínka – 1:4. Kozlové zcela ovládli led, vedení si bezpečně hlídali, a ještě přidali dvě branky: V 50. min. Kopecký a za chvíli při vlastním oslabení i Pilný – 1:6.

Kutnohorští nastoupili pouze se čtyřmi obránci. „Pro ty kluky to bylo hodně těžké, také jsme vydrželi dvě třetiny, potom nám tam padly dva rychlé góly na začátku třetí třetiny a naše hra se sesypala,“ řekl trenér Kutné Hory Jiří Kadlec. „Byl to těžký zápas, podle jmen jsme věděli, že Kolín přivezl asi to nejlepší, co mohl,“ upozornil a navázal: „Pro Kolín to bylo derby, pro nás to znamená, že soupeři už o nás vědí a už se na nás připravují jinak. Sehráli jsme dobrý zápas, škoda hodně branek, které jsme dostali. Střely, které tam padly, byly i pěkné – schované přes nohy beků.“

Branky a asistence: 31. Jan Tvrdík (Beran) – 14. Kozák (Hanzl, Pilný), 37. Kozák (Vaňkovský), 42. Kozák (Hušek, Vaňkovský), 43. Želizňak (Jindra, R. Martínek), 50. Kopecký (Špinka), 51. Pilný (Kozák, Špinka). Rozhodčí: Doubek – Marvan, Šubrt. Vyloučení: 3/5. Využití: 0/1, v oslabení 0/1. Kutná Hora: D. Jelínek – Pavel Švejda, Havránek – Bašus, Chmelař – Jan Tvrdík, Beran, Dytrych – J. Kadlec, Jiráň, A. Kadlec – Sádlo, M. Jelínek, Klazar. Trenér Jiří Kadlec. Kolín B: O. Martínek – Hanzl, Sýkora – Špinka, Hušek – Skokan, Křeček – Šupík, Zugar – Semirád, R. Martínek, Pilný – Kozák, Vaňkovský, Kopecký – Jindra, Spitzer, Želizňak – Hyšpler.