Kozlové Bílinu doslova deklasovali

20. leden 2019, 13:08

Kolín - Kozlové duel s papírově slabším soupeřem zvládli. Bílinu porazili nakonec v debaklovém skóre 11:3.

Bílina – Kolín

3:11

Po první třetině to tak veselo ale nevypadalo. Kolín šel rychle do vedení. Ve třetí minutě přesilovku pět na tři proměnil Šafránek, když puk umístil z úhlu přesně do růžku brány. Jenže jakmile se domácí dostali do pěti, začali kousat a v útočném pásmu Kolína byli nepříjemní. Sejpal musel likvidovat mnoho střel zpoza hráčů. Až nakonec ve dvanácté minutě kozlové špatně sehráli vyvezení kotouče z pásma a domácí střelou k tyčce vyrovnali.

Vítr v kolínské kabině nastartoval herní změnu a ta se projevila víc než rychle. Kozlové druhou část vyhráli 6:1. Do střelecké pohody se dostali v další přesilovce. Jankovský poslal na Šafránka před bránu a ten místo střely ještě našel Netušila, který mohl pohodlně zakončovat do prázdné brány. Pak Bezděk vypálil od modré a puk se od Martínka odrazil ke Kozákovi, který zvyšoval už na 3:1. Dále Jankovského puk pak tečoval do brány Malý.

Další parádičku předvedl Kozák. Od modré jel sám, poradil si se dvěma obránci a když už to vypadalo, že situaci přehrál, protože gólman se s ním vytáhl od tyče k tyči, dal si puk na dlouhou hokejku a zavěsil pod víko. Šestý gól v pořadí si připsal Šafránek, který prošel přes beka a skóroval na zadní tyč. A ještě na konci dějství kozlové využili přesilovku, když Březina připravil gólovou pozici pro Jankovského.

Domácí snižovali v přesilové hře, když kozly dobře rozebrali a zakončovali do prázdné brány. A pak ještě jednou na úplném konci utkání, to už ale Kolín vedl 11:3 a bylo víc než jasno. V poslední třetině si totiž Kolín ještě zastřílel. Dokonce vsítili i dva góly v jednom a totéž oslabení a soupeře až zesměšnil.

Branky: 12. Komínek (Šimeček), 31. Šimeček (Procházka, Urban), 59. Komínek (Urban) – 3. Šafránek (Pýcha, Hanzl), 27. Netušil (Šafránek, Jankovský), 27. Kozák (Martínek, Bezděk), 29. Malý (Jankovský), 31. Kozák (Němec, Bezděk), 36. Šafránek (Pýcha), 39. Jankovský (Šafránek, Březina), 52. Němec (Malý), 53. Netušil (Pýcha), 54. Pilný (Sladký), 55. Malý (Šafránek, Pýcha). Rozhodčí: Vyštejn - Kurtin, Toman. Vyloučení:8:7. Využití: 1:3. Oslabení: 0:2. Třetiny: 1:1, 1:6, 1:4. Diváci: 136.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Jelínek, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Kozák, Martínek, Němec – Netušil, Pilný, Kadlec – Sladký.