Kozlové doma na výkon z Jablonce nenavázali

13. leden 2019, 15:36

Kolín - Na perfektní výkon z Jablonce kozlové nenavázali, doma vstřelili rychle první branku a podvědomě si mysleli, že to půjde samo. A nešlo. Řisutští se dostali do vedení a Kolín byl v křeči. Tři body tak odvezli hostí.

Kolín – Řisuty

2:5

Kozlové začali výtečně. Psala se čtvrtá minuta, hrálo se čtyři na čtyři, Březina vystřelil a Zumr dorážel. Jenže jak hladce to vypadalo, že to půjde, tak to nešlo. Kozlové, kteří měli v hlavě výhru z Řisut 8:1 a rychlou první branku, polevili a už se nedostali zpět do střeleckého tempa.

Hostí srovnali ještě v první třetině. Po nedopískaném ofsajdu kolínští mladíci na chvíli přestali hrát, a to hostí potrestali. Pak v prostřední třetině po akci zpoza brány dostrkali puk za brankovou čáru ze skrumáže a brejk a najednou vedli 3:1.

Kozlové se zvedli až v poslední dvacetiminutovce, ale místo snížení přišlo navýšení Řisut. Po střele se kolínský gólman dostal mimo bránu a hostí pohotově mířili vyražený puk do brány. První pokus zlikvidovali bránící hráči ten druhý ale ne. Ujali se vedení 4:1 a domácím se kýžené body ještě víc vzdálily.

Zdramatizování se ale ještě konalo. Necelých pět minut před koncem Jankovský přihrál z kruhu na kruh Němcovi a ten snížil. Ve zbylém čase, ale ani ve hře bez gólmana kozlové už další branky přidat nedokázali. Řisuty si pohlídaly vedení, a ještě jednu sekundu před koncem zpečetili do prázdné brány.

Branky: 5. Zumr (Březina, Semirád), 56. Němec (Jankovský, Semirád) – 17. Chládek (Rod, Patyk), 23. Krpata (Kos, Vyskočil), 35. Kolářík (Kučera J., Patyk), 44. Patyk (Rod, Kučera M.), 60. Patyk (Kučera M.). Rozhodčí: Smitka – Svoboda, Schopf. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:2. Diváci: 894.:

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Jelínek, Barták – Zumr, Semirád, Němec – Jankovský, Pochobradský, Malý – Kozák, Martínek, Hlaváček – Netušil, Pilný, Kadlec.