Kozlové jsou po prohře v Klatovech na čtvrtém místě

10. únor 2019, 16:27

Kolín - Kozlové padli s Klatovy a v tabulce seskočili na čtvrté místo. Nymburk totiž vyhrál v prodloužení.

Kolín – Klatovy

3:6

V utkání padla zase rychlá branka. Po delší době ale ne z hole Kolína. Udeřili totiž hosté. Z mezikruží po zemi. Kolín neotálel s vyrovnáním. Zpoza branky našel Jankovského Šafránek a hráč s číslem 73 pak uklidil puk do rohu branky. Jenže do kabin nesly vedení stejně Klatovy. Kolín ztratil puk v obranném pásmu, a to bylo potrestáno – 1:2.

Ve druhé třetině šli domácí dokonce do dvougólové ztráty, když dovolili soupeři skórovat ve vlastním oslabení. Ale nevzdávali to a dotáhli se. Dvakrát proměnili přesilovku. Nejprve z kruhu přesně zamířil Netušil, pak v poslední minutě po ose Pýcha, střela Netušil a dorážka Šafránek gól. 3:3.

Zápas tedy začínal od začátku. Dlouho se hrálo vyrovnaně. Mohl vyhrát každý. Dokonce Šafránek sahal po vedoucím gólu, ale jeho puk hosté se štěstím vymetli z brankoviště. Zlomový moment přišel zanedlouho. Sudí velmi diskutabilně vyloučil kolínského Hanzla za sevření puku rukou. A tuto přesilovku tým hostí proměnil. Navíc pak po velké šanci Kolína a brejku zvýšil náskok na dvougólový a bylo hotovo. Kozlové v závěru otevřeli hru, ale místo snížení daly šestý gól Klatovy a nebylo co řešit. Tři body odvezli z ledu hostí.

Kolín spadl na čtvrté místo a v posledních třech zápasech základní části bude ještě bojovat o konečné místo třetí. K dispozici bude mít i duel s Nymburkem.

Branky: 5. Jankovský (Šafránek, Březina), 32. Netušil (Březina, Šafránek), 40. Šafránek (Netušil, Pýcha) – 2. Roubal D (Roubal J., Sysel), 10. Michel (Tulačka), 26. Rubner (D.), 53. Rubner (Tulačka, Houfek), 55. Rubner (Roubal D.), 59. Hanzlík (Vavřička, Michel). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Bohuněk. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:3. Diváci: 724.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pochobradský, Němec – Pešek, Pilný, Kadlec.