Kozlové přejeli Dvůr Králové

29. listopad 2018, 09:07

Kolín - Kozlové válí dál. Vyhráli úž pátý zápas v řadě a dotáhli se jeden bod za druhé Vrchlabí, které naopak pětkrát za sebou prohrálo. Tabulku skupiny Střed nyní vede Jablonec s náskokem sedmi bodů.

Kolín – Dvůr Králové

3:1

Kozlové zápas rozjeli jedna báseň. Byli aktivnější a na ledě dominovali. V osmé minutě to vyčíslili i gólově. Aktivita přinesla ovoce Němcovi. Ten se protlačil do útoku, vystřelil. Chtěl i dorážku, ale k ní se nedostal. K puku ale ano, objel s ním bránu a šup do kasy – 1:0.

Víc gólů ale domácí nevsítili a do druhé třetiny nastoupil nažhavený soupeř. Kozlové malinko polevili, naopak Dvůr Králové do toho začal více šlapat. A tak dlouho tlačil, až vyrovnal. Po střele se vyražený puk dostal na mantinel a odtud před bránu na volného Valáška – 1:1.

Vyrovnání bylo pro kozly ale motivací. Inkasovaná branka je popohnala kupředu, směrem k další výhře. Byly z toho dva góly. Oba z hole Semiráda. Ten nejprve využil nabídku od Koffra z rohu. Sice to nebyla střela, která by zbourala řadu vojáků, spíš takové nahození, ale puk do branky vtančil a znamenal znovu vedení pro Kolín. Ve třicáté deváté minutě pak znovu. Znovu Semirád. V početní převaze šla přihrávka od modré na kruhy na Havelku, ten dal na druhou stranu na Martínka. Ten zase místo střely posunul mezi kruhy, kde byl znovu připraven Semirád – 3:1.

Dvojnásobné vedení kozlům stačilo a udrželi jej až do konce utkání. Třetí třetina sice nabídla řadu šancí, ale skóre se neměnilo. Tři body tak zůstaly v Kolíně.

Branky: 8. Němec, 32. Semirád (Koffer), 39. Semirád (Martínek, Havelka) – 29. Valášek (Matějček, Luštinec). Rozhodčí: Ondráček – Tasch, Roupec. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 610. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Koffer – Němec, Kozák, Netušil – Zheliznyak, Pilný, Kadlec.