Kozlové přivezli z Pelhřimova první body

28. září 2017, 07:30

Kolín/Pelhřimov - Kozlové mají první body. Po kvalitním ofenzivním výkonu ve třetí třetině přetavili svůj tlak i v branky a z Pelhřimova odvezli tři body za výhru 4:2.

Pelhřimov – Kolín

2:4

Kozlové začali tradičně aktivně v ofenzivě. Nezastavilo je ani oslabení po šesti minutách. Domácí měli z kolínského nástupu tak zamotanou hlavu, že ani v přesilovce na kolínskou bránu nevystřelili. Až v té druhé, v desáté minutě. To už první střelou gólmana Martínka prověřili.

Led nicméně patřil kozlům. Pálili hlava nehlava. Domácí gólman se hodně zapotil. Jenže branku Kolín nedal a byl pěkně zaskočen, když inkasoval. Po takové třetině přišel na jejím konci minutku před hvizdem trest. Propadnutí beků a pak krásná trefa bekhendem pod víko. Domácí nesli do kabin vedení 1:0.

Bylo to ale naposledy, co vedli. Kolínští totiž hned v první minutě druhé třetiny ve vlastním oslabení vyrovnali. Byli na puku, z rohu přes beka ho posunuli před bránu a bylo to – 1:1.

Vyrovnaný stav vydržel dlouho, více jak třicet minut. Byly to tedy nervy. Kozlové měli neustále víc ze hry a ledu vévodili, ale domácí zlobili z brejků a střel z osy. Vědělo se, že ta jedna branka rozhodne. A rozhodla.

Padla ale až v padesáté třetí minutě. Tak dlouho čekali kozlové, než svůj nápor přetavili v gól. Bylo to chvíli po přesilovce. Hanzl se uvolnil na kruhy a kličkou si vyndal gólmana z kasy a měl prázdnou bránu. To nemohlo skončit jinak než gólem. Chvilku na to šel v přesilovce zpoza do brány Kadlec a trefil se po ledě. A do třetice se ujal brejk Veselého s Voženílkem – 1:4.

Kozlové pak už trošku nekoncentrovaní a vyhlížející konec utkání a první tři body sezony inkasovali pět sekund před koncem branku na 2:4, ale jejich tříbodovou výhru to ohrozit nemohlo.

Branky: 19. Kubát (Vysloužil, Rudy), 60. Votápek (Vysloužil) - 21. Malý (Semirád, Hanzl), 53. Hanzl (Semirád), 56. Kadlec (Panna, Hlaveš), 59. Voženílek (Veselý, Kysela). Rozhodčí: Antonín - Musil, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 320. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:3.

Kolín: Martínek - Hanzl, Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták, Voženílek - Malý, Semirád, Zumr - Morkes, Kadlec, Panna - Kozák, Prokop, Kysela - Veselý.